Держава Тувалу закріпила в конституції, що продовжить існувати, навіть якщо повністю піде під воду

Держава Тувалу закріпила в конституції, що продовжить існувати, навіть якщо повністю піде під воду

Тихоокеанська держава Тувалу офіційно заявила, що продовжить існувати як країна, навіть якщо фізично зникне через підвищення рівня моря. Цього місяця вона закріпила нове визначення державності у своїй конституції, повідомляє новозеландська громадська радіокомпанія (RNZ).

Нове визначення передбачає, що Тувалу, як держава існувати завжди, попри вплив клімату чи будь-які інші фактори, які можуть призвести до втрати державою її території.

Депутат місцевого уряду Саймон Кофе сказав, що Тувалу стала першою нацією у світі, яка визначила себе таким чином.

"Для нас держава — це більше, ніж просто те, що є фізично. Це наша культура, наша історія. Це дух народу Тувалу, і це те, що ніколи не можна, знаєте, видалити. Це частина того, ким ми є. І ми хочемо, щоб це продовжувалося", - пояснив він.

Ще у 2021 році Кофе намагався привернути увагу світової спільноти до своєї країни з населенням 12 000 людей. Тоді він виступив на глобальній кліматичній конференції, стоячи по щиколотку в морі, щоб продемонструвати, що Тувалу "тоне". На той момент 40% відсотків столичного району знаходилося під водою під час припливу. За прогнозами, ця крихітна країна повністю піде під воду до кінця століття.

Як писав "Ми-Україна" раніше, науковці дійшли висновку, що за умови відсутності обмежень на викиди парникових газів Кіпр може втратити третину своїх пляжів вже до кінця цього століття.

Головне