УПЦ МП відмовляється виселятися з Києво-Печерської Лаври: останні подробиці

УПЦ МП відмовляється виселятися з Києво-Печерської Лаври: останні подробиці

УПЦ МП має звільнити Києво-Печерську Лавру. Від сьогодні їх договір про оренду не діє. Напередодні вони провели свою останню службу, але митрополит Павло вкотре заявив, що йти з Лаври представники УПЦ МП не збираються і вже оскаржують у суді рішення про закінчення оренди приміщення заповідника.

Що зараз відбувається у Лаврі розповіла наша кореспондентка.

Допоки комісія, яка буде займатися передачею майна державі, на території Києво-Печерської Лаври не прибула. Загалом йдеться про 79 об’єктів так званої нижньої лаври, туди входять і печери, і монастир. Їх ще у 2013 році було передано безоплатно і безстроково у користування УПЦ МП. Ця комісія буде сьогодні складатися із представників монастиря, так і з представників Мінкульту.

Директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар’яна Томин заявила, що цей процес буде відбуватися поетапно. Фінальний об’єкт будуть оглядати і передавати державі 1 травня.

Паралельно з 15 березня працює комісія, яка досліджує у якому стані знаходяться музейні експонати, які були під орендою УПЦ Московського патріархату.

"Рухомі пам’ятки, які були передані представникам чоловічої громади починаючи з 1988 року – це ікони, начиння, те, що не вивозиться. Зараз іноді кажуть, що вони вивозять якісь ікони. Це їх власні ікони. Все, що у списку – залишається тут і буде передано в державну власність", - заявив заступник гендиректора Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра" Костянтин Крайній.

Напередодні у Лаврі відбулось останнє служіння УПЦ МП, однак якщо зайти на сайт Лаври, то можна побачити, що там служіння прописані і на квітень.

Новий намісник Лаври

Напередодні архімандрит Української православної церкви (УПЦ МП) Авраамій (Лотиш) перейшов до ПЦУ і став в.о. намісника Києво-Печерської Лаври. Це рішення погодив митрополит Епіфаній. Предстоятель ПЦУ звернувся до уряду з проханням надати у користування українській Лаврі приміщення для звершення богослужінь, проживання братії та монастирської діяльності.

Своєю чергою, єпископ УПЦ МП Онуфрій заборонив у служінні Авраамія (Лотиша) за перехід до ПЦУ.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Митрополит УПЦ МП Павел пригрозив Зеленському “карою небесною”.

Головне