British American Tobacco продала бізнес у рф та Білорусі

British American Tobacco продала бізнес у рф та Білорусі

Тютюновий концерн British American Tobacco продала бізнес у рф та Білорусі консорціуму, який очолив місцевий менеджмент.

Про це повідомила пресслужба компанії.

"Покупцем є консорціум, який очолює члени управлінської команди "БАТ Росія", який після завершення угоди повністю володітиме обома підприємствами. Після цього підприємства будуть називатися ITMS Group", - йдеться в заяві.

У березні 2022 року BAT повідомила, що продовжить продаж виробленої в росії продукції. Проте компанія вирішила призупинити інвестиції в країну. Майже через рік компанія анонсувала повний відхід з російського ринку.

Нагадаємо, дві провідні тютюнові компанії світу Philip Morris International та Japan Tobacco International були внесені до переліку міжнародних спонсорів війни. Відомо, що обидві компанії продовжують бізнес на території російської федерації. Таким чином, вони підтримують економіку країни-агресорки. Варто зауважити, що компанія Philip Morris International, яка виробляє продукцію Marlboro, Parliament, Bond, Chesterfield, L&M, Next, HEETS, займала у 2019 році 30,1% ринку рф. 

“Згідно з даними фінансової звітності російського підрозділу Philip Morris, виручка компанії у перший рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну зросла на 8% до 140,3 млрд руб., а чистий прибуток до 48,2 млрд руб., що на 45% більше, ніж у 2021 році. Відповідно, податку на прибуток до бюджету агресора було сплачено на суму понад $136 млн”, -зазначили в НАЗК.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Національне агентство з питань запобігання корупції внесло китайську групу компаній Alibaba Group Holding Limited до переліку міжнародних спонсорів війни. 

Головне