Бразильський лідер летить в Китай: говоритиме про війну в Україні та торгівлю

Бразильський лідер летить в Китай: говоритиме про війну в Україні та торгівлю

Бразильський лідер Луїс Інасіо Лула да Сілва, який днями пропонував віддати Крим росії, щоб припинити війну в Україні, наразі перебуває з офіційним візитом у Китаї. Візит президента Бразилії в КНР буде зосереджений на двох головних темах: війні в Україні та торгівлі.

Як пише Reuters, Лула намагатиметься переконати свого китайського колегу Сі Цзіньпіна сформувати групу країн для посередництва у припиненні війни рф з Україною. Цю ініціативу серед західних лідерів привітав лише президент Франції Еммануель Макрон.

"Я переконаний, що і Україна, і росія чекають, що ще хтось скаже: "Давайте сядемо і поговоримо", — заявив президент Баразилії минулого тижня.

Для просування своєї ініціативи Лула потребує того, щоб Китай надіслав відповідний меседж російському лідеру Володимиру Путіну.

"Лула знає, що Китай - єдина країна, яку рф слухатиме", - заявив європейський дипломат у Бразилії, який говорив на умовах анонімності.

Як відомо, минулого тижня бразильський лідер відправив у Кремль свого головного радника із зовнішньої політики для обговорення висловленої ним ініціативи.

Раніше Лула неодноразово критикував світові країни за відправлення військової техніки та озброєння Україні. В хоча він назвав російське вторгнення в нашу країну "помилкою", частину провину за розв'язання війни бразильський лідер переклав на НАТО.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Архідиякона УПЦ (МП) Києво-Печерської лаври будуть судити за перешкоджання журналістській діяльності. Він не визнає свою провину.


Головне