Білорусь та країни Африки: хто вони - друзі-соратники росії

Білорусь та країни Африки: хто вони - друзі-соратники росії

Вороги запроваджують санкції, голосують не так, як хоче росія, а Європейський Союз та США давно у списку "недружніх країн".

Що відомо про союзників рф, та чому деякі з них відмовились від партнерства з росією - розповідаємо у сюжеті "Ми-Україна".

"Росія може говорити про велику кількість країн, які підтримують, або залишаються нейтральними. Це вже показово – рахувати союзників разом з нейтральними. За майже рік війни у рф сформувався певний образ й вона стала токсичною", - розповів політолог-міжнародник Дмитро Левусь.

Втім соратники таки є. Перша - незмінна й дружня, керівництво якої сидітиме поряд на лаві підсудних за війну проти України – білорусь. Та залюбки віддає росіянам для користування свою територію, інфраструктуру, людей та запаси зброї. Поряд у цій компанії – КНДР.

"Кажуть, що північнокорейський диктатор поставляв зброю, бо йому вже втрачати нічого. Іранська зброя – це безпілотники і їхня перевага у масовості", - сказав військовий експерт Павло Лакійчук.

Не зброєю, а дипломатією дружня до росії Угорщина – блокувала, блокує й, скоріше всього, буде блокувати санкції.

Втім, ряди "друзів" рідшають. Спершу Вірменія відверто заявила, що рф залишила наодинці й відмовила у проведенні навчання на своїй території.

Тепер з-під впливу росії вириватиметься й Сербія.

"Ми засуджуємо порушення територіальної цілісності України і відповідним чином голосували в міжнародних інстанціях. Інше питання, чи ми будемо вводити санкції проти росії. Якщо щось зміниться на шкоду інтересам Сербії, то наше рішення буде відповідним чином скориговано", - заявив Міністр закордонних справ Сербії Івиця Дачич.

Крім того, держави Центральної Африки мають родовища з корисними копалинами потрібними для виготовлення тієї ж техніки. Вона давно є полігоном для вербування й тренування вагнерівців.

На думку експертів, українським дипломатам варто налагоджувати зв’язки з країнами усіх континентів, які паралельно працюють з Африкою, аби й тут переграти росію.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, росіяни 42 рази обстріляли Херсонщину.

Головне