Байден продовжив дію санкцій проти росії на рік

Байден продовжив дію санкцій проти росії на рік

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден продовжив на один рік дію режиму низки санкцій, запроваджених через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Про це повідомила прес-служба Білого дому. Як зазначається, санкційні обмеження продовжуються через шкідливу закордонну діяльність уряду росії. Зокрема, йдеться про зусилля з підриву проведення вільних і чесних демократичних виборів і демократичних інститутів у США та їхніх союзниках і партнерах.

Крім того, росія бере участь і сприяє шкідливій діяльності з використанням кібертехнологій проти Сполучених Штатів та їхніх союзників і партнерів.

Серед інших причин продовження санкції проти росії є:

  • заохочення і використання транснаціональної корупції для здійснення впливу на іноземні уряди;
  • здійснення екстериторіальної діяльності, спрямованої проти дисидентів або журналістів;
  • підрив безпеки в країнах і регіонах, важливих для національної безпеки США;
  • порушення усталених принципів міжнародного права, включно з повагою до територіальної цілісності держав - продовження представлення незвичної та надзвичайної загрози для національної безпеки, зовнішньої політики та економіки США.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Президент України Володимир Зеленський провів телефону розмову з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн. За його словами, під час розмови порушили питання про 11-й пакет санкцій проти росії.

Крім того, завідувач кафедри міжнародних відносин та директор школи політичної аналітики Національного університету “Києво-Могилянська академія” Максим Яковлєв зазначив, що санкції, які вводять проти росії, є доволі ефективним засобом тиску на країну-агресора. Однак запроваджувати нові обмеження треба продовжувати і надалі.

Головне