Американські винищувачі перехопили шість російських бойових літаків поблизу Аляски

Американські винищувачі перехопили шість російських бойових літаків поблизу Аляски

Польоти російських військових літаків поблизу Аляски змусили ВПС США підняти свої винищувачі в повітря для перехоплення. Як повідомляє Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD), інцидент відбувся 11 травня.

У повідомленні командування вказано, що NORAD вдалося засікти, відстежити, ідентифікувати, а після чого і перехопити шість російських військових літаків, що діяли всередині та поблизу розпізнавальної зони ППО штату Аляска.

Йдеться про наступні російські літаки:

  • турбогвинтові стратегічні бомбардувальники-ракетоносці Ту-95,
  • літаки-заправники Іл-78,
  • винищувачі Су-35.

Для їх перехоплення у повітряний простір були підняті: винищувачі F-16 та F-22, літаки-заправники Boeing KC-135 Stratotanker та літак радіолокаційного виявлення E-3 AWACS.

У NORAD також вказали, що російські літаки часто здійснюють польоти у цьому регіоні і як загроза не розглядаються. В повідомленні зазначається, що повітряні судна рф не перетинали меж повітряного простору США або Канади.

Нагадаємо, раніше цього місяця США перекинули винищувачі F-22 Raptor в Естонію – на авіабазу Емарі, що розташована на захід від Таллінна. Йдеться про розташування в країні ескадрильї реактивних літаків-“невидимок”, які до цього перебували на території Польщі.

Як писав "Ми-Україна" раніше, наприкінці квітня Військово-повітряні Сили НАТО перехопили російські військові літаки в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем. Йдеться про два надзвукові важкі винищувачі Су-27 та військовий літак радіоелектронної розвідки Іл-20.

Усі три російські літаки рухатись у повітряному просторі з вимкненими транспондерами. Задля їх перехоплення в повітря були піднята німецька та британська авіація.

Головне