Агенти ФСБ готували теракт біля адмінбудівлі у центрі Києва - СБУ

Агенти ФСБ готували теракт біля адмінбудівлі у центрі Києва - СБУ
Фото: https://t.me/SBUkr/17860

У центрі Києва двоє агентів ФСБ рф готували теракт біля однієї з адміністративних будівель. Правоохоронці затримали двох жителів столиці.

Про це повідомляє Служаб безпеки України.

Працівники СБУ та поліції запобігли резонансному теракту. Фігуранти заклали саморобний запальний пристрій, який мав спричинити загоряння та вибух генераторної установки біля адмінкорпусу. Активувати пристрій планувалося дистанційно вже після того, як виконавці залишать Київ.

Після закладення вибухівки фігуранти вирушили потягом у бік Чернігівської області. Звідти вони збиралися нелегально потрапити до Білорусі через річку на надувному човні. Правоохоронці задокументували їхні дії та затримали у поїзді.

Планували теракт два киянина

 

За інформацією слідства, обидва підозрювані є жителями Києва. Один із них - мобілізований військовослужбовець, який самовільно залишив місце служби, інший працював у сфері маркетингу.

Чоловіки завербували через проросійські телеграм-канали, де раніше публікували коментарі на підтримку Кремля. За виконання завдань російські спецслужби нібито обіцяли допомогти їм виїхати до рф та надати роботу.

"Для здійснення теракту агенти отримали з рф інструкцію на виготовлення саморобного запального пристрою, який заклали під генератор у Шевченківському районі столиці. За задумом ворога, підрив технологічного обладнання мав спричинити значне вогневе ураження сусідньої адмінбудівлі", - йдеться у дописі.

Крім того, вони встановили навпроти місця майбутнього вибуху приховану камеру з віддаленим доступом, щоб ФСБ могла спостерігати за наслідками атаки в режимі реального часу. Для знищення доказів поруч також підготували ще один вибуховий пристрій.

Під час обшуків правоохоронці вилучили мобільні телефони з доказами ймовірної співпраці з російськими спецслужбами та човен, який, за даними слідства, планували використати для втечі.

До підготовки теракту підозрювані виконували інші завдання. Зокрема, облаштували схованку зі зброєю та боєприпасами поблизу Києва і передали її координати кураторам в рф. Крім того, один із фігурантів нібито передавав інформацію про військові об’єкти, озброєння та чисельність особового складу.

У СБУ повідомили, що після викриття агентів були вжиті додаткові заходи безпеки для захисту військових об’єктів, які цікавили російські спецслужби.

Слідчі СБУ повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України (закінчений замах на вчинення терористичного акту).

Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану.

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Дніпрі затримали 32-річну місцеву мешканку, яка добровільно співпрацювала зі спецслужбами рф та збирала дані про оборонні підприємства.

Головне