Німеччина надасть новий пакет військової допомоги на 400 млн євро, але без Taurus

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус анонсував черговий пакет військової допомоги для України вартістю 400 мільйонів євро. Передусім українські військові отримають боєприпаси. Однак допомога не містить нової зброї, зокрема і ракет Taurus. Про це він заявив німецькому виданню Bild.

“Боєприпаси – це те, що найбільше потрібно Україні для захисту від жорстокої загарбницької війни”, — наголосив Пісторіус.

Так, пакет міститиме додаткові фугасні, мінометні, мінно-ракетні боєприпаси. Також Німеччина передасть броньовані автівки, системи розмінування, зимовий одяг та генератори.

Очільник німецького оборонного відомства зауважив, що федеральний уряд ще не вирішив, чи надсилати Україні крилаті ракети Taurus.

“Це обов’язок усього федерального уряду дуже ретельно зважувати кожне постачання зброї. Необхідно з’ясувати різноманітні політичні, правові, військові та технічні аспекти. Це нелегко”, — заявив Пісторіус.

Він розповів, що наразі Міноборони з’ясовує чи зможуть українські військові застосовувати ці ракети без навчань чи цифрової допомоги від німецької армії

Як писали “Ми-Україна” раніше, в середині вересня, як цього й вимагає законодавство, Кабінет міністрів передав до Верховної Ради проєкт бюджету на 2024 рік. Хоча випадки бували різні, на розгляд законопроєкту про скарбницю виділяють два місяці. Отже, в середині листопада можна сподіватися на ухвалення.

Головне