Німеччина готова заарештувати Путіна, якщо він потрапить на її територію

арешт Путіна Німеччина

Німеччина готова заарештувати президента росії Володимира Путіна, якщо він потрапить на її територію.

Про це заявив міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн, передає Bild.

Німеччина буде змушена заарештувати путіна та передати його Міжнародному кримінальному суду, якщо він потрапить на територію цієї країни, наголосив Бушманн.

Путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.

“Існують розумні підстави вважати, що путін несе особисту кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини, за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими або через інших, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили ці дії”, – зазначили в суді.

Уповноважена з прав дітей росії Львова-Бєлова теж підозрюється у причетності до депортації українських дітей, відповідно до статей Римського статуту. У суді зазначають, що є підстави вважати, що вона також несе особисту відповідальність.

Україна наразі встановила понад 16 000 дітей, який депортували з окупованих територій. Наразі вдалося повернути 308 дітей.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, росія станом на ранок 19 березня вивела на бойове чергування у Чорне море дев’ять своїх кораблів. Серед них два надводні ракетоносії, загальний залп яких 16 “Калібрів”.

Головне