Ні вашим, ні нашим: Сіярто видав нову заяву про “припинення вогню”

Угорський голова Міністерства закордонних справ Петер Сіярто укотре заявив про необхідність припинення вогню в Україні та негайні переговори про встановлення миру.

У коментарі AP він пояснив, що його заклик щодо необхідності припинити бойові дії не означає, що рф має зберегти окуповані території України. Тобто кордони не обов’язково мають бути там, де зараз проходить лінія фронту.

“Знаєте, зупинити війну і сісти за стіл переговорів не означає, що ви приймаєте статус-кво. Коли закінчиться війна і почнуться мирні переговори, не обов’язково, щоб кордони були там, де проходять лінії фронту. Ми знаємо це і з нашої власної історії… Припинення вогню має настати зараз”, – заявив Петер Сіярто.

За кілька днів до цього угорський політик заявляв, що про мир в Україні перегори мають провести президенти рф та США Володимир Путін та Джо Байден. 

“Було б чудово, якби американці та росіяни нарешті поговорили один з одним і зробили все можливе, щоб ця війна закінчилася якнайшвидше… Ця війна має закінчитися негайно. Якщо не буде негайного припинення вогню та негайного початку мирних переговорів, це може стати величезною проблемою”, – наводить його заяву видання Magyar Hirlap.

На його слова відреагувало МЗС України. Речник нашого зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко наголосив, що Сіярто міг би зробити набагато більшу послугу людству, якби перестав підігрувати росії”.

“Лише в мріях окремих угорських політиків можливі переговори щодо України без самої України. Угорщина знаходиться не в тій позиції, аби вирішувати, коли мають починатися мирні переговори. Будапешт мав можливість допомогти вибороти мир в Україні та Європі, але став на іншу сторону історії”, – зазначив він.

Як писав “Ми-Україна” раніше, бійці Держприкордонної служби за три дні “вполювали” вісім безпілотників, один з яких був з хімічною гранатою. Такі результати продемонстрували захисники з Луганського прикордонного загону.

Головне