“Найсмертоносніший пілот F-16”: Ден Гемптон заявив, що готовий захищати небо над Україною

Підполковник Повітряних сил США у відставці Ден Гемптон, який носить титул “найсмертоноснішого пілота F-16”, завив про готовність взяти участь у захисті українського неба.

Про це легендарний пілот, також відомий як Two Dogs, заявив в інтерв’ю “Голосу Америки”.

Він не має жодних сумнівів у тому, що союзники передадуть нам винищувачі F-16, однак українським пілотам знадобиться багато часу, щоб їх освоїти.

“Я б сказав, що F-16 могли б принести величезну зміну у війні, але це також залежить від пілотів, і я не виступаю проти українських пілотів, вони чудові пілоти, але це зовсім інший тип сучасного винищувача, ніж до якого вони звикли. І вони були б першими, хто б визнав, я думаю, що потрібно трохи часу, щоб пройти навчання, освоїтися і оволодіти новим типом літака, особливо таким передовим, як F-16”, – розповів Гемптон.

Зважаючи на цей фактор він заявив, що готовий стати на захист України і додав, що є багато американських пілотів, які могли б нього приєднатися. 

“Це ключове питання, Україна бореться проти Росії. Я маю на увазі, що це чорно-білий конфлікт, це добро проти зла, тут немає питань, хто правий, а хто винен. Тому я думаю, що в цьому дусі уряди, які можуть надавати ці послуги, повинні це робити, і я сподіваюся, що вони це зроблять. Я навіть поїду сам, я стану номером один, можете на мене розраховувати”, – наголосив він.

Ден Гемптон – підполковник Повітряних сил США, за спиною якого 20-річний досвід. Він здійснив 151 бойовий виліт і має чи не найбільше військових нагород серед пілотів винищувачів США з часів війни у В’єтнамі.

Як писав “Ми-Україна” раніше, cенатори США від обох партій тиснуть на американське Міноборони, щоб відомство погодило передачу Україні винищувачів F-16.

Головне