На Сонці стався плазмовий водоспад, що у вісім разів більше діаметра Землі (фото)

На Сонці стався плазмовий водоспад, що у вісім разів більше діаметра Землі (фото)

Вчені опублікували знімки плазмового водоспаду на Сонці заввишки майже 100 000 км (це приблизно у вісім разів більше, ніж діаметр Землі).

Про це пише Space.

Аргентинський професійний астрофотограф Едуардо Шабергер Пупо за допомогою спеціального обладнання зробив унікальну фотографію Сонця. Йому вдалося зафіксувати стіну з падаючої плазми в районі південного полюса нашої зірки.

Плазмовий водоспад, також відомий як корональний дощ, виникає, коли плазма в короні Сонця, зовнішньому шарі його атмосфери, охолоджується навколишніми магнітними полями й падає назад на поверхню. У цьому випадку плазма була настільки щільною, що при падінні створила водоспадне видовище.

Вчені називають такі явища на Сонці полярним корональним протуберанцем. Вони схожі на звичайні сонячні протуберанці, які є петлями із плазми, що викидаються з поверхні Сонця під впливом магнітних полів нашої зірки.

Цей плазмовий водоспад був помічений космічним апаратом Solar Dynamics Observatory, який зробив фотографію Сонця.

Швидкість руху плазми вниз до поверхні становить приблизно 36 000 км/год. Вчені кажуть, що ця швидкість набагато вища, ніж має рухатися плазма у магнітному полі. Поки що астрономи не знають, чому так відбувається.

Дослідження подібних явищ може допомогти краще зрозуміти магнітні поля Сонця та їхні плазмові "викиди" в космос. Це призведе до якіснішого прогнозування космічної погоди та покращення захисту наших технологій та інфраструктури.

Як писав "Ми-Україна" раніше, до Землі наближається астероїд розміром з футбольне поле.

Головне