На 12-му “Рамштайні” обговорять передачу Україні F-16, – Пентагон

на Рамштайні обговорять передачу F-16

На наступній зустрічі “Рамштайн”, яка відбудеться 25 травня, обговорять посилення української ППО, надання боєприпасів та передачу винищувачів F-16.

Про це на брифінгу заявив представник Пентагону, бригадний генерал Пет Райдер.

Зустріч почнеться з того, що Україна надасть огляд поточної ситуації на фронті та озвучить свої нагальні потреби.

Патрік Райдер висловив сподівання, що посилення протиповітряної оборони та забезпечення військових боєприпасами й надалі залишатимуться темою пріоритетних обговорень.

“На останньому засіданні контактної групи з питань оборони України в квітні, а потім невдовзі після цього міністр Остін отримав кілька запитів від країн, які шукали дозволу США навчати українців на F-16. Тож згодом він взявся за це питання, вніс його в процес нашої національної політики Ради безпеки як частину розмови про те, як ми підтримуємо Україну в середньостроковій та довгостроковій перспективі та з точки зору її оборонних потреб, і була одностайна згода, що це те, що ми повинні і повинні підтримувати. Тож перед зустріччю G7 міністр Остін дав рекомендацію – рекомендацію продовжити затвердження союзників для навчання українців і передачі цих можливостей”, – сказав генерал.

Він додав, що навчання українських пілотів на винищувачах проходитиме за межами України, на майданчиках Європи. США продовжує працювати із міжнародними партнерами у цьому питанні. 

Як писав “Ми-Україна” раніше, в Повітряних силах розповіли, чи почали вже українські пілоти навчання на винищувачах F-16.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…