Місія JUICE вирушить до крижаних супутників Юпітера 14 квітня: шукатиме на них життя

Місія JUICE вирушить до крижаних супутників Юпітера 14 квітня: шукатиме на них життя

Місія Європейського космічного агентства під назвою JUICE (Jupiter ICy moons Explorer), націлена на вивчення Юпітера - найбільшої планети Сонячної системи, його космічного середовища та трьох його найбільших супутників, мала стартувати у четвер, 13 квітня, о 15:15.

В останню мить запуск було відкладено та перенесено на завтра через погодні умови. Очікується, що завтрашній запуск відбудеться о 14:14.

Як пише Sky News, космічний апарат розташували на борту ракети Ariane 5. Це саме та ракета, що у 2021 році вивела в космічний простір телескоп "Джеймс Вебб".

Ariane 5 підніме дослідницький зонд , вага якого складає шість тонн, на висоту 1500 км. Потім JUICE самостійно продовжуватиме рух до Юпітера. На це у нього піде орієнтовно вісім років, тобто до місця призначення від долетить у 2031 році.

Вже з орбіти Юпітера JUICE досліджуватиме три крижаних супутники планети - Ганімед, Європу та Калісто. Найбільший інтерес для вивчення становить Ганімед. Він є найбільшим супутником планети в Сонячній системі, за розмірами він перевершує Меркурій, Плутон та Місяць.

"Місія JUICE буде, в основному, зосереджена на супутнику під назвою Ганімед, але також вивчатиме Європу та Калісто. Потрібно відповісти на питання про придатність цих місяців для життя. Чому постає таке питання? Тому що ми маємо вагомі аргументи на користь того, що під [поверхневою] кіркою льоду супутника має бути рідкий океан. А ми знаємо, що скрізь, де в Сонячній системі є рідка вода, виникає питання про можливе зародження там форм життя. JUICE не дасть бінарної відповіді: так-ні. Але зонд може дозволити нам зрозуміти чи можливе життя на Ганімеді, а може, і на Європі", - сказав астрофізик Франсіс Рокар, керівник програми досліджень Сонячної системи у Національному центрі космічних досліджень (CNES), виданню RFI.

Як писав “Ми-Україна” раніше, цими днями українці мають змогу без спеціальної техніки побачити на нічному небі Меркурій. Звісно, це вдасться зробити лише за умови ясної погоди.

Головне