МАГАТЕ не змогло домовитись про зону безпеки біля ЗАЕС

безпека біля ЗАЕС МАГАТЕ

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) відмовилися від ідеї створити демілітаризовану зону навколо Запорізької АЕС.

Про це заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, передає Deutsche Welle.

Переговори щодо зони безпеки тривали 8 місяців.

Тепер йдеться про припинення бойових дій поруч з атомною електростанцією.

“Ми прекрасно розуміємо, які додаткові складнощі це принесе, особливо в зоні активних бойових дій. Надзвичайно важко буде здійснювати процес верифікації через більш ніж одну милю від демілітаризованої зони територія буде надзвичайно мілітаризованою. Тому ми більше не розглядаємо це”, – пояснив він.

Гроссі дійшов висновку, що територіальне питання з різних причин для України може також розглядатися як легітимізація російської присутності. Тому переговори зупинили.

Нагадаємо, у Міненерго України заявляли, що позиція України щодо окупованої РФ Запорізької АЕС не змінюється, переговори тривають, проте з боку росіян поки немає конструктиву у перемовинах.

Раніше гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що для безпечної роботи тимчасово захопленої росіянами Запорізької АЕС є життєздатне рішення, яке потребує міжнародної підтримки.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, Іспанія відправить Україні шість танків Leopard до кінця наступного тижня.

Головне

Компанія SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію чотирьох туристів. Пілотований корабель Crew Dragon здійснив комерційний рейс, другий за останні два роки. Які перспективи має космічний туризм і скільки зараз коштує злітати на орбіту — дізнавався “Ми-Україна”.