Людство стоїть на межі непоправної шкоди навколишньому середовищу, якої можна запобігти лише швидкими і рішучими діями. В іншому випадку світова кліматична криза лише набиратиме обертів.
Такого висновку дійшла Міжурядова група експертів зі зміни клімату, до складу якої входять сотні провідних учених-кліматологів світу. На укладання всеосяжного звіту пішло вісім років роботи, він займає тисячі сторінок, але зводиться до єдиного: треба діяти зараз, інакше буде запізно, пише The Guardian.
“Людство знаходиться на тонкому льоду, і цей лід швидко тане. Цей звіт є гучним закликом до масового прискорення зусиль щодо боротьби зі зміною клімату кожною країною, кожним сектором та в будь-яких часових рамках. Наш світ потребує дій по боротьбі зі зміною клімату на всіх фронтах — повсюди, скрізь і одночасно”, - наголосив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
Для цього необхідно швидко скоротити викиди вуглекислого газу на майже дві третини до 2035 року, йдеться у звіті.
Гутерріш закликав багаті країни прискорити досягнення мети для досягнення нульових викидів вже до 2040 року; а країни, що розвиваються, — до 2050 року. Він також звернувся до них із закликом відмовитися від використання вугілля до 2030 та 2040 років відповідно, а до 2035 року забезпечити безвуглецеве виробництво електроенергії у розвинених країнах, а значить відмовитися від газових електростанцій.
"Ми не на правильному шляху, але ще не пізно. Наш намір насправді є посланням надії, а не кінця світу", - сказала співавторка звіту Адіті Мукерджі.
Ймовірно, цей звіт стане останнім попередженням оскільки наступний, скоріше за все, з'явиться вже після того, як світу перетне позначку потепління у 1,5 градуса за Цельсієм.
Як писав "Ми-Україна" раніше, людство швидко наближається до водної кризи. До кінця поточного десятиліття попит на прісну воду перевищуватиме пропозицію на 40%.