Світова водна криза: попит на прісну воду до 2030 року перевищуватиме пропозицію на 40%

Світова водна криза: попит на прісну воду до 2030 року перевищуватиме пропозицію на 40%

Людство швидко наближається до водної кризи. До кінця поточного десятиліття попит на прісну воду перевищуватиме пропозицію на 40%.

Відповідні дані навели експерти Глобальної комісії з економіки водних ресурсів, пише The Guradian. 

“Наукові дані свідчать про те, що ми маємо водну кризу. Ми неправильно використовуємо воду, забруднюємо воду та змінюємо весь глобальний гідрологічний цикл через те, що ми робимо з кліматом. Це потрійна криза,” - наголосив голова  Потсдамського інституту досліджень впливу на клімат та один з авторів дослідження Йохан Рокстром.

Він та його колеги переконані, що прийшов час світовим державам почати керувати водою як “загальним надбанням”. Це пояснюються тим, що все більше регіонів сильною мірою залежать від своїх сусідів щодо водопостачання. Надмірне використання, забруднення та зміни клімату загрожують водним ресурсам у всьому світі, наголошують вони.

Дефіцит прісної води у світі: сім ключових рекомендацій для боротьби з водною кризою

Фахівці Глобальної комісії з економіки водних ресурсів опублікували рекомендації, які могли б поліпшити наявну нині ситуацію з водними ресурсами у світі:

  • управління водою як загальним надбанням,
  • забезпечення безпечного та достатнього доступу до води для всіх вразливих груп населення,
  • встановлення справедливої ціни на воду для її ефективного витрачання,
  • зменшення обсягів субсидіювання води для сільського господарства,
  • заснування партнерства щодо справедливого водорозподілу,
  • відродження прісноводні екосистеми,
  • включення води до міжнародних торговельних угод.

Нагадаємо, за прогнозом ООН, дефіцит прісної води у світі тією чи іншою мірою до 2050 року відчуватимуть понад п'ять мільярдів жителів Землі.

Як писав "Ми-Україну" раніше, російській міністр оборони Сергій Шойгу відзначив державними нагородами пілотів винищувачів Су-27 причетних до збиття MQ-9 Reaper над Чорним морем 14 березня. В російському Міноборони правда заявили, що льотчики американський дрон не чіпали, він сам “перейшов у некерований політ із втратою висоти та зіткнувся з водною поверхнею”. 

Головне