Лубінець: У російському полоні знаходяться понад 20 тисяч цивільних українців

В російському полоні наразі перебувають понад 20 тисяч цивільних українців. Про це заявив уповноважений України з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, цивільних заручників умовно розділили на три категорії:

  • – “бранці Кремля” – затримані росією з 2014-го року до 24 лютого 2022-го року, в тому числі на території Криму (158 осіб);
  • – затримані на території Донецької та Луганської областей (373 людини);
  • – цивільні заручники, які рф затримала і затримує на територіях, які тимчасово перебували чи перебувають під російською окупацією з 24 лютого 2022 року (наприклад у Київській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Херсонській областях).

“Кількість таких людей, щодо яких офіційно звернулися до нашої інституції, становить більше 20-ти тисяч осіб”, – заявив Лубінець.

Він також додав, що українська сторона офіційно передала рф списки цивільних осіб з числа вищезгаданих 20 тисяч, щодо яких немає інформації, а саме, де вони перебувають, в якому вони стані та чи потребують вони медичної допомоги. У першу чергу це стосується людей пенсійного віку.

“Попередньо російська сторона погодилася дізнатися, де вони перебувають, в якому стані та чому їх утримують. Перший етап – це отримання інформації від росіян, а далі будемо порушувати питання щодо процедури їхнього повернення”, – зазначив омбудсмен.

Як раніше повідомляли “Ми-Україна”, у четвер, 12 січня, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець провів третій раунд переговорів з уповноваженою з прав людини рф Тетяною Москальковою.

Головне