Прагнення до довгого та щасливого життя є звичайним бажанням кожної людини. Однак, часто ми самі та несвідомо шкодимо своєму здоров'ю. Навіть дії, які здаються на перший погляд звичайними та нешкідливими, можуть поступово скорочувати тривалість нашого життя. Мова не лише про відомі залежності, а й про прості щоденні звички, які з часом стають небезпечними. "Ми - Україна" розглянув найпоширеніші з них та з'ясував, чому варто позбутися їх якомога швидше.
Малорухливість та неправильне харчування
Недостатня фізична активність та малорухливий спосіб життя є однією з основних причин набуття серйозних проблем зі здоров'ям. Проводячи більшу частину свого часу в сидячому положенні, як от: за комп'ютером, перед телевізором, в автомобілі - м'язи людини розвиваються та працюють недостатньо, що може призвести до фізіологічних змін.
Можливий ризик виникнення таких хвороб, як:
- Цукровий діабет. При малорухливому способі життя, клітини нашого організму перестають засвоювати глюкозу, що в результаті призводить до порушення регуляції рівня цукру в крові та розвитку діабету.
- Гіпертонія. При малорухливості серцево-судинна система працює не ефективно, що призводить до підвищення артеріального тиску та розвитку гіпертонії, внаслідок чого може статися інсульт чи інфаркт.
- Ожиріння. При низькій фізичній активності знижується витрата калорій. Якщо ви менше рухаєтесь, ніж їсте, то у організмі накопичуються зайві калорії, що утворюють жирові відкладення. Ожиріння також є однією з причин розвитку багатьох інших захворювань.
- Серцево-судинні захворювання. Коли ми мало рухаємось, у крові зростає кількість "поганого" холестерину, що осідає на стінках судин і звужує їх. Внаслідок чого ускладнюється кровотік, і підвищується ризик серцевих захворювань (наприклад інфаркт чи ішемічна хвороба серця).
Недосипання
Сон є критично важливим для нормального функціонування мозку та емоційного стану. Під час глибокого сну знижуються частота серцевих скорочень та кров'яний тиск, що дає серцю можливість відпочити та відновитися. Хронічна нестача сну може призвести до порушення цих процесів, що проявляється у погіршенні настрою та концентрацією уваги, дратівливості, зниженні працездатності та підвищеному ризику розвитку депресії.
За думкою науковців, люди, які постійно сплять менше ніж 6 годин на добу, мають значно вищий ризик передчасної смерті.
Хронічний стрес
Постійний стрес є одним з найпотужніших негативних факторів, який погіршує імунну систему, дестабілізує гормональний фон та підвищує ризик серцевих захворювань, а також виникає ризик багатьох інших проблем зі здоров'ям.
Більшість людей ігнорують стрес або "ховають" його в собі, замість того, щоб займатися ним і шукати здорові способи подолання. Систематичне ігнорування емоційного перенавантаження, стресу та тривожності може стати причиною погіршенням нервової системи та розвитку психологічних розладів.
Надмірне вживання солі
Надмірна кількість солі в раціоні призводить до водного дисбалансу в організмі, що спричиняє розвиток гіпертонії. Постійно підвищений тиск створює навантаження на серце та судини, роблячи їх вразливими. З часом це може призвести до серйозних наслідків, таких як інсульт або інфаркт.
Крім того, велика кількість солі негативно впливає на нирки, що починають працювати інтенсивніше, щоб виводити надлишок натрію з організму.
За думкою вчених, рекомендується вживати не більше 5 грамів солі щодня (приблизно одна чайна ложка).
Наостанок варто зауважити, що звички, як позитивні, так і негативні, формуються непомітно. Своєчасна відмова від шкідливих звичок не лише додадуть років життя, а й значно покращать його якість.
Раніше "Ми - Україна" писав, як газована вода впливає на наше здоров'я та чи варто повністю від неї відмовитися.