Скандинавська дієта не зовсім є дієтою, це радше стиль життя, який бере корені у вікових традиціях. Основний акцент тут робиться на натуральні, сезонні продукти, властиві країнам Північної Європи. Її особливість — відсутність необхідності рахувати калорії та використовувати ваги. Порції вимірюються за допомогою жменей, що робить дієту простою й зручною.
Як схуднути на скандинавській дієті та що можна їсти — читайте у матеріалі "Ми-Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЄ: Як схуднути після свят — програма тренувань вдома та план харчування
Як виникла скандинавська дієта
Ідея скандинавської дієти народилася у 2004 році завдяки датському ресторатору Клаусу Мейєру. Він звернув увагу на зростання популярності напівфабрикатів і харчових добавок, які негативно впливають на організм. Розуміючи, що скандинавська кухня багата на корисні та доступні продукти, Мейєр створив концепцію "Нової скандинавської дієти".
Після симпозіуму кухарів і дієтологів того ж року ця концепція була популяризована серед населення, акцентуючи увагу на простих і сезонних інгредієнтах. Так скандинавська дієта здобула світове визнання.
Основні принципи дієти
Кожен прийом їжі складається з чотирьох жмень:
- Дві жмені овочів (50%) — зелені листові, капуста, коренеплоди.
- Одна жменя білка (25%) — риба, морепродукти, птиця, нежирний сир, бобові, тофу.
- Одна жменя повільних вуглеводів (25%) — цільнозерновий хліб, каші, свіжі фрукти.
- Одна ложка корисного жиру — оливкова олія, горіхи або авокадо.
Скандинавська дієта передбачає 4–5 прийомів їжі на день, а середній калораж становить близько 1500 ккал для жінок і 2000 ккал для чоловіків.
Що їсти на скандинавській дієті
Раціон базується на:
- свіжих овочах і фруктах;
- цільних злаках (овес, жито, ячмінь);
- бобових (квасоля, нут, сочевиця);
- фермерському молоці;
- рибі та морепродуктах;
- горіхах і ягодах.
Заборонені продукти:
- напівфабрикати, фаст-фуд;
- білий рис і здоба;
- пастеризоване молоко;
- солодощі та ковбасні вироби;
- консерви та газовані напої.
Плюси і мінуси скандинавської дієти
Скандинавська дієта сприяє покращенню метаболізму, зміцнює імунітет, уповільнює старіння і сприяє поступовій втраті ваги (0,5–1 кг на тиждень). Вона не вимагає суворих обмежень чи підрахунків калорій, а її довготривалий ефект робить її ідеальним вибором для тих, хто хоче змінити спосіб життя.
Проте, врахуйте, що придбати сезонні фермерські продукти у великих містах може бути складно. Також дієта не підходить людям з алергією на рибу та морепродукти. Сучасний ритм життя не завжди дозволяє відмовитися від їжі швидкого приготування.
Скандинавська дієта — це чудовий спосіб підтримувати здоров’я, красу і відмінне самопочуття. Вона вимагає мінімум зусиль для дотримання, а її основні принципи легко інтегруються в повсякденне життя. Якщо ви прагнете зробити своє харчування простим, корисним і збалансованим, скандинавська дієта стане вашим ідеальним вибором.
Спробуйте приготувати ці дієтичні апетитні страви у мультиварці, які дозволяють схуднути. А якщо ви не готові повністю відмовитися від смаколиків, то дізнайтеся, яка їжа з фастфуду найменш калорійна.