Як розпізнати алкоголізм на ранній стадії: 5 очевидних ознак

Як розпізнати алкоголізм на ранній стадії: 5 очевидних ознак

Алкоголізм - доволі серйозний розлад, який здатен активно прогресувати за умови, що його не побороти на ранніх стадіях. Надалі ця хвороба охоплює людину настільки сильно, що завдаватиме шкоди не лише тому, хто вживає спиртні напої, а й тим, хто цю людину оточують. 

"Ми-Україна" пояснить, як розпізнати перші симптоми алкогольного розладу та на які тривожні сигнали варто звернути увагу, аби не довести ситуацію в подальшому до непоправних наслідків і мати більше шансів на успішне лікування хвороби. 

Виправдання власних дій


Як правило, переважна більшість людей, які мають проблеми з алкоголем, завжди виправдовують свої дії:

- вживаю спиртні напої, аби потоваришувати\соціалізуватися,

- розслабляюсь алкоголем після важкого дня,

- спиртне допомагає забутися\заснути.

Зокрема, на ранній стадії захворювання людина намагається будувати своє життя навколо свої нової звички, намагаючись виправдати себе, однак звинуватити при цьому всіх навколо: від родичів то колег по роботі. 

 

 

Різка зміна настрою


Люди, які страждають на алкогольну залежність, мають здатність швидко змінювати свій настрій: від гніву до ейфорії. Така вкрай непередбачувана поведінка часто виникає тоді, коли хвора людина свідомо намагається урізати кількість споживання спиртних напоїв або відмовитися від них взагалі. В такому випадку вони часто втрачають контроль над своїми діями та своїм психоемоційним станом. 

 

 

Вплив на стосунки 

 

При перших проявах алкозалежності людина здатна знаходити нових друзів і зачаровувати всіх навколо. Проте, коли проблема стає глибшою, поведінка різко  змінюється, через що коло спілкування стає значно вужчим. Це відбувається через те, що з людиною, яка має так звані "алкогольні проблеми" вкрай важко знаходити спільну мову, адже у них досить викривлене почуття нормальності. 

Часто родини, в яких є алкогольно залежна людина, також тривалий час існувати не здатні. 

 

Погіршення продуктивності 


Поступова зміна продуктивності на роботі також є одним із перших дзвіночків, які сигналізують про наявність алкогольної залежності. Людям, які нею страждають, досить важко концентрувати свою увагу: їм важко зосереджуватись, вони дратівливі та агресивні. Особливо відчутно така поведінка у них проявляється після свят, адже під час них з'являється купа додаткових приводів випити. 

До того ж ці люди часто втрачають здатність виконувати навіть прості завдання керівництва, що в подальшому може потягнути за собою навіть звільнення. 

 

 

Страждання і сором

 

Через алкогольну залежність у людини часто виникають досить глибокі зміни як у духовній, так й у психологічній сфері життя.  Вони відчувають себе вразливими, їх супроводжує відчуття безвиході та навіть сорому. Часто останнє лише посилює проблему, адже саме сором провокує алкозалежних вдаватися до брехні, а часом - і до насильства, після чого у них знову і знову з'являється відчуття провини, яке їх буквально з'їдає зсередини і заганяє їх до замкнутого кола, з якого надалі вибратися самостійно вони вже не у змозі. 

Наостанок зауважимо, що визнання проблеми в такому випадку є першим кроком до одужання і воно є цілком реальним. В цьому допоможуть близькі люди або спеціалісти, які завжди готові надати підтримку і не вважають алкогольну залежність вироком. 

Раніше "Ми-Україна" поділився з читачами надзвичайно простим покроковим рецептом смачного  глінтвейну, який не містить алкоголь. 

Головне