Кава давно є чи найпопулярнішим напоєм, яким рятуються від сонливості, завдяки якому роблять 15-хвилинні перерви на роботі або ж просто насолоджуються її смаком. На сьогодні саме вона б'є всі можливі рекорди за кількістю споживання практично у всіх куточках світу. Проте, враховуючи наш швидкий ритм життя, ми, зробивши чергову філіжанку ароматного напою, не встигаємо його випити гарячим і, коли кава вже охолола, мимоволі задаємося питанням - а може розігріти? Саме в цьому питанні вирішив розібратися "Ми-Україна" та пояснити читачам, чи можна все ж вдруге розігрівати вже охололий напій і чи не вплине це не лише на його смакові якості, а чи може позначитися на його загальному впливі на наш організм.
Кава в мікрохвильовці
Експерти в один голос наголошують: вже готову каву повторно гріти у мікрохвильовій печі не рекомендується. Серед основних аргументів є те, що випромінювання при такому нагріванні не лише знищать його аромат, вони здатні вплинути й на смак кави, що вказує на те, що при підігріванні в мікрохвильовці в ній відбуватиметься низка хімічних несприятливих реакцій, уникнути або зменшити вплив яких неможливо.
До того ж підкреслюють, що неповоротні хімічні реакції відбуваються в каві не лише при повторному нагріванні, а й при охолодженні та тривалому перебуванні напою в чашці.
Зокрема, хлорогенова кислота, яка міститься в гарячій каві здатна з часом розпадатися на хінну і кавову кислоти. Мінус обидвох - вони мають дуже відчутний гіркуватий смак. А повторне нагрівання лише прискорює та посилює процес "розквітання" такого смаку в напої.
Вплив паперових стаканів
Лише за умови, що це ваш останній напій і змоги придбати ще один у вас немає - мікрохвильовка вас у цьому "підтримає". Її плюс в тому, що вона здатна значно скоротити час нагрівання, а, враховуючи це, як смакові, так і ароматичні втрати будуть меншими.
Як альтернатива, ми все ж радимо придбати на такі випадки термос або хоча б термокружку, які здатні зберігати напій теплим тривалий час. В цьому випадку вам також не вдасться повністю уникнути розпаду кислоти, однак його наслідки не будуть такими відчутними.
Наостанок зауважимо, що, навіть враховуючи усі перелічені вище нюанси та критику щодо регулярного вживання напою, повністю відмовлятися від кави, якщо ви є справжнім її фанатом, все ж не варто. Цей напій також має свої корисні властивості:
- покращує концентрацію,
- підвищує рівень енергії та бадьорості завдяки кофеїну.
До того ж саме у каві містяться антиоксиданти, які допомагають боротися з окислювальними процесами в організмі. Помірне споживання кави може сприяти зниженню ризику розвитку деяких захворювань, таких як діабет 2 типу і деякі хвороби серця.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, яку користь несе теплий чай з ромашки і чи можна пити цей напій щоденно.