Китай досягнув “приголомшливого лідерства у високоефективних дослідженнях". В глобальній гонці за передові технології КНР обійшов США по 37 з 44 пунктів, які включають енергетику, оборону, космос, робототехніку, біотехнології, штучний інтелект тощо.
Таких висновків дійшов аналітичний центр Австралійський інститут стратегічної політики (ASPI), пише Reuters.
Його дослідження виявило, що сім з 10 найкращих дослідницьких інститутів світу розташовуються в КНР. Водночас Сполучені Штати за майже усіма показниками посідають друге місце у рейтингу. Лідерству позицію Вашингтон обіймає в галузях високопродуктивних та квантових обчислень, малих супутників та вакцин.
“Західні демократії програють глобальну технологічну конкуренцію, у тому числі гонку за науковими та дослідницькими проривами… За останні п'ять років Китай створив 48,49% високоефективних дослідницьких робіт у світі з передових авіаційних двигунів, включаючи гіперзвукові, і в ньому розташовані сім з 10 провідних дослідницьких інститутів світу", - йдеться в повідомленні.
Дослідники допускають, що технології КНР в у сферах фотонних датчиків та квантового зв’язку дасть змогу країні “піти у тінь” і стежити за західною розвідкою, зокрема США, Британії, Канади, Австралії та Нової Зеландії.
Як писав "Ми-Україна" раніше, учений із Нідерландів Френк Хугербітс, який спрогнозував руйнівні підземні поштовхи в Туреччині та Сирії, заявив, що “мегаземлетрус” станеться і у росії. Він каже, що дуже сильна сейсмічна подія може сколихнути західну частину Тихого океану вже у перший тиждень березня. Він прогнозує поштовхи магнітудою 8,5 і вище.