Колаборанти в рясах: як попи УПЦ МП працюють на ворога

колаборанти в УПЦ МП

УПЦ категорично відкидає додаток у своїй назві про Московський патріархат і наполягає, що є українською церквою. Водночас чинить масовий активний спротив українським законам і попри свої численні заяви про незалежність від Москви, СБУ виявляє у єпархіях численні докази зв’язків з росією.

Про колаборантів у рясах розповіла наша кореспондентка.

“Адміністративно абсолютно незалежні від російської православної церкви”, – кажуть в УПЦ.

Утім протягом десятиліть міцних зв’язків з Москвою не цуралися, навіть після березня 2014 року.

З початком повномасштабної війни предстоятелю УПЦ МП Онуфрій і справді засудив дії патріарха МПЦ, навіть проповіді у храмах почали читати українською і зі статуту згадки про РПЦ прибрали.

Утім частина єпархії продовжує згадувати Кирила у молитвах, навіть сам Онуфрій ще згадував його навесні минулого року.

Днями екс-намісник Лаври митрополит Павло отримав підозру і поїхав на домашній арешт. Розслідувачі Bihus.Info знайшли його двоповерховий будинок на 580 квадратів. У 2016 році такий вартував 1 мільйонів 300 тисяч доларів.

Павла підозрюють за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності релігійних переконань. Також є підозра через заперечення збройної агресії рф проти України.

Як попи УПЦ МП працюють на ворога

Це не єдине провадження проти попів УПЦ. Здебільшого за останній рік йдеться про державну зраду або ж виправдання збройної агресії росії проти України. Щодо цього фактів виявилось чимало.

До прикладу, родина священна з Лиману радо зустрічала окупантів. Батюшка навіть благословив їх.

Лише в СБУ порушили понад 60 кримінальних проваджень щодо священнослужителів.

“Там вже є шість чи сім вироків суду. В судовому порядку було доведено винуватість цих персонажів. Деякі з них росіяни обміняли як комбатантів. Мені здається, що це є прекрасним підтвердженням того, чи ці люди не є громадянами України, а агентами рф”, – сказав політичний аналітик ГО “Слово і діло” Валентин Гладких.

У деяких “священнослужителів” УПЦ МП знайшли російські паспорти. Також виправдовував збройну агресію і отримав підозру митрополит Черкаський і Канівських Феодосій. Відкрито перейшов на бік окупантів і митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлісєй.

Це звичайна практика російських спецслужб – ідеальне середовище, кажуть експерти.

“На всіх поневолених територіях, на всіх окупованих територіях вони завжди використовують церкви як провідника своєї політики. Люди не очікують почути від священника тонни політінформації”, – розповів кандидат політичних наук, військовослужбовець ЗСУ Андрій Ковальов.

19 священника УПЦ МП президент навіть призупинив громадянство, а декого з них вже назад відправили на росію, або обміняли на наших полонених.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, президент США Джо Байден продовжив дію санкцій проти росії на рік.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…