Іран під виглядом гуманітарки ввіз в Сирію військову техніку та зброю, – Reuters

Іран везе в Сирію зброю та військову техніку, маскуючи її під гуманітарні вантажі та допомогу для країни, що постраждала від землетрусу. Про це Reuters дізналось від сирійських, іранських, ізраїльських та західних джерел.

Для доставлення озброєння використовувались літаки. Головна мета цієї схеми – укріпити оборону Ірану проти Ізраїлю в Сирії та зміцнити позиції лідера Сирії Башара Асада.

Джерела видання розповіли, що після потужних землетрусів, які 6 лютого сколихнули Сирію та Туреччину, в сирійських аеропортах Алеппо, Дамаска та Латакії почали приземлятися сотні літаків. Цей процес безперервно тривав протягом щонайменше семи тижнів.

Західні розвідки встановили, що постачання включали наступне: передове обладнання зв’язку; батареї радарів; запчастини до сирійської системи ППО, яку країні Іран передав під час багаторічної громадянської війни.

Reuters пише, що як тільки ці факти стали відомі Ізраїлю, країна одразу “розгорнув агресивну кампанію, щоб цьому протистояти”. Бригадний генерал Йоссі Купервассер, колишній глава відділу досліджень в ЦАХАЛі, зазначив, що ізраїльські повітряні удари по поставках ґрунтувалися на дуже конкретних та точних розвідданих.

В Міноборони Ізраїлю виданню розповіли про фіксацію ” значного переміщення військової техніки з Ірану, переважно перевезеної частинами”. Вантажі переважно йшли в аеропорт Алеппо, вони здійснювались під контролем сирійської дивізії Unit 18000 Сіл Кудс (належать до Корпусу вартових ісламської революції).

Як писав “Ми-Україна” раніше, Європейська організація з безпеки повітряної навігації спрогнозувала, що обмеження на польоти над Україною триватимуть до 2029 року.

Головне