Глава Пентагону розповів, коли сподівається на початок навчань українців на F-16

Навчання українських пілотів на західних винищувачах F-16 можуть розпочатися вже в найближчі тижні.

Про це повідомив глава Міністерства оборони США Ллойд Остін на засіданні у форматі “Рамштайн”.

“Минулого тижня президент Байден оголосив, що Сполучені Штати підтримуватимуть спільні зусилля з нашими союзниками та партнерами щодо підготовки українських пілотів на літаках четвертого покоління, включаючи F-16. Ми сподіваємося, що ці навчання розпочнуться найближчими тижнями”, – пояснив міністр.

За його словами, навчання сприятимуть подальшому зміцненню та вдосконаленню можливостей українських Повітряних сил у довгостроковій перспективі. Крім того, це доповнить короткострокові та середньострокові угоди з безпеки.

Ллойд Остін також додав, що нові спільні зусилля посилають потужне повідомлення про єдність союзників та довгострокову відданість самообороні України.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, глава Міністерства оборони США Ллойд Остін заявив, що ключовою темою, яку обговорять у четвер, 25 травня, на зустрічі у форматі “Рамштайн”, буде захист неба України. Він зазначив, що завдяки найсучаснішим системам ППО, зокрема, таким як Patriot та іншим ЗРК, які передали західні партнери, українські оборонці мають успіх у відбитті ракетних атак. За його словами, на зустрічі у форматі “Рамштайн” будуть говорити про те, як можна пришвидшити виробництво необхідного обладнання для України.

Валерій Залужний у вівторок, 23 травня, провів телефонну розмову з верховним головнокомандувачем Обʼєднаних збройних Сил НАТО генералом Крістофером Каволі.

Головне

Компанія SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію чотирьох туристів. Пілотований корабель Crew Dragon здійснив комерційний рейс, другий за останні два роки. Які перспективи має космічний туризм і скільки зараз коштує злітати на орбіту — дізнавався “Ми-Україна”.