Фірташу повідомили про підозру – офіційно

СБУ повідомила про підозру Дмитру Фірташу та вищому керівництву компаній, які перебувають у його власності. Слідчі відомства спільно з фахівцями бюро економічної безпеки (БЕБ) викрили масштабну оборудку з розкрадання природного газу з української газотранспортної системи.

В організації схеми із привласнення державного ресурсу причетні зокрема управлінці “Регіональної Газової Компанії” (РГК), яка керує 20 міськ- та облгазами в Україні.

“Лише протягом 2021 року незаконна діяльність фігурантів завдала державі збитків у понад 4,2 млрд грн. При цьому загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, протягом 2016-2022 років може становити понад 18 млрд грн”, – інформує прес-центр СБУ.

Схема полягала у тому, що облгази “купували” паливо у своїх компаній та отримували не більше 30% від проплаченого обсягу газу. Дефіцит добирали із газотранспортної системи України, але за нього не платили, посилаючись на нібито брак грошей. В цілому, як свідчать дані слідства, “фірташівські облгази” заплатили Оператору ГТСУ лише за 30% від загального обсягу відібраного із газотранспортної системи енергоносія.

“На підставі зібраних доказів Фірташу, двом керівникам “РГК”, керівнику “Йе Енергія” і п’ятьом очільникам облгазів повідомлено про підозру за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 та ч.3 ст.27, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою, легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом)”, – вказано у повідомленні.

Частина з підозрюваних втекла від правосуддя за кордон, тому їх було повідомлено про підозру заочно. Правоохоронні органи вивчають можливість оголосити вказаних осіб у міжнародний розшук.

Як писав “Ми-Україна” раніше, “Укрнафта” планує переробити 28 000 тонн нафтошламів на заході України

Головне