Залаштунки інтерв’ю з Макроном: цікаві подробиці від журналістки "Ми-Україна" Юлії Галушки

Залаштунки інтерв’ю з Макроном: цікаві подробиці від журналістки

Президент Франції Емманюель Макрон дав ексклюзивне інтерв’ю двом телеканалам "Єдиного марафону". На зустріч із французьким лідером у Єлисейський палац у Парижі потрапила і журналістка телеканалу "Ми-Україна" Юлія Галушка. 

Вона розповіла, як готувалась до інтерв’ю з французьким лідером, яка атмосфера панувала на зустрічі, де проходила зйомка та поділилась власними враженнями від бесіди.

Про підготовку до інтерв'ю

"Це інтерв’ю - це результат перемовин двох президентів - Емманюеля Макрона та Володимира Зеленського. Макрон втретє скасував свій візит в Україну для того, щоб потім, як він сам нам пояснив в інтерв'ю, краще підготувати його і приїхати до України із конкретними рішеннями щодо війни. Саме так відбулось і у червні 2022 року, коли Макрон приїхав в Україну разом з великою делегацією - з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, президентом Румунії Клаусом Йоханнісом та тодішнім прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі", - розповіла журналістка "Ми-Україна". 

"Готувалася, як готуюсь до будь-якого інтерв’ю, - вивчала матеріал і заяви. Особливість інтервʼю в тому, що це спільний проект двох телеканалів і ми мали при цьому дуже невеликий час - всього 20 хвилин. Тому багато питань лишились у моїх нотатках. Але попри брак часу президент Макрон затримався на кілька хвилин, щоб відповісти на останнє питання та анонсувати візит в Україну".

До інтервʼю у Єлисейському палаці з французькими журналістами поспілкувався Володимир Зеленський. 

Про перевірку журналістів

"Я була дуже здивована демократичністю тих перевірок, які ми пройшли, щоб потрапити на територію Єлисейського палацу. Чомусь підсвідомо чекала максимально жорстких заходів безпеки. У цей час там відбувалися урочистості і ми опинились буквально за лаштунками приготувань та палацової метушні", - поділилася Юлія Галушка.

Про атмосферу в Єлисейському палаці

Інтерв’ю з Макроном відбувалось у тих самих залах, що у 2019 році зустріч у Нормандському форматі за участі французького лідера, Володимира Зеленського, Путіна та на ту мить канцлерки Німеччини Ангели Меркель. 

"В одному із залів тривали переговори, в іншому - був обід. І, до слова, про цю деталь нам розказав сам пан Макрон. Він встигнув перекинутися з нами кількома словами. Я після цього ще раз переглянула світлини з тієї зустрічі: мені було дуже цікаво подивитися, який вигляд ці зали мали на тій зустрічі і який вигляд мали з нами. Це щось схоже на конструктор Lego - меблі змінюють під ті задачі і заходи, які там будуть відбуватися. 

У Єлисейському палаці, принаймні так здалося, панує демократична атмосфера. Поки оператори і техніки налаштовували світло і звук, ми навіть не помітили момент, коли пан Макрон з’явився в кімнаті. Не було жодного оголошення, він спокійно зайшов, привітався з усіма присутніми в кімнаті. Президент Макрон - харизматичний і зацікавлений у діалозі співрозмовник", - зазначила вона. 

Після інтервʼю охорона дозволила оглянути сусідні зали - кожна має назву і свій стиль. Хоча, звісно, є безпекові обмеження. 

Про ліміт часу

Інтервʼю було записане до зустрічі президента Макрона, канцлера Шольца та премʼєра Туска. І до інтервʼю французького президента національному телебаченню. Відразу після інтерв’ю українським журналісткам президент Франції давав ще одне - національному телебаченню. 

"Наше інтерв’ю відбулось до його візиту у Німеччину, тому там і звучить питання про те, чого він очікує від Олафа Шольца. Він виступає проти відправки іноземних військ в Україну. Тому я питала, чи вірить Макрон, що його ініціатива спрацює. Президент Франції кілька разів повторив слово "єдність" - Європі потрібна єдність і над цим він працює".

Про враження від інтервʼю

Юлія Галушка відзначила, що після спілкування з Макроном має враження, що європейці розуміють рівень загрози з боку росії і працюють над тим, щоб більше допомагати Україні. За день до інтервʼю французький парламент після дебатів підтримав безпекову угоду з Україною. Із 577 депутатів - 372 "за".

"Попри те, що офіційні речники і дипломати обмежені в тому, що вони можуть сказати, у мене залишилось враження, що підтримка України серйозна. І європейці нарешті розуміють, що росія - це екзистенційна загроза, що після України нічого не зупиниться, вони підуть далі і їх треба зупиняти", - зазначила журналістка "Ми-Україна".

Головне