Голова українського МЗС Дмитро Кулеба, перебуваючи з офіційним візитом в Китаї, говоритиме в Пекіні не лише про встановлення миру. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
Він підкреслив, що наразі "двосторонні відносини між Україною та КНР потребують реанімації, так само як і політичні між нашими країнами",
"Китай на сьогодні є надпотужною державою, яка пробує зайти в Європу у більшому масштабі . Китай хоче вибудовувати відносини - ми бачили візити Сі Цзіньпіня до низки країн Європи, КНР шукає можливість збільшити свою присутність економічну на європейських ринках. Для Китаю була б цікава двостороння співпраця і з Україною, тому що є багато програм перспективних по відновленню економіки у післявоєнний час і т.д. Китай так само, напевне, хотів би бути залученим. У нас великі і об'ємні програми співпраці були з КНР, принаймні це було до 2014 року, після чого були складнощі, тому що Китай більш лояльно відноситься до рф, а росія, своєю чергою, обнуляє міжнародне право як концепцію", - зауважив Подоляк.
Радник голови ОП також звернув увагу на розбіжності між китайською "мирною" ініціативою та мирним планом президента Зеленського, який отримав широку міжнародну підтримку.
Як писав "Ми-Україна" раніше, на початку місяця Подоляк відповів, чи погодиться ОП на посередництво третьої країни між Україною і рф.