Верещук пояснила, чи повинні переселенці за кордоном повертати отримані виплати

Верещук пояснила, чи повинні переселенці за кордоном повертати отримані виплати

Українці, які мають статус внутрішньопереміщених осіб і які виїхали за кордон, не повинні повертати виплати, що вони отримували як ВПО. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна" заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

За її словами, рішення Кабінету міністрів щодо виплат ВПО було консолідованим.

"Якщо люди отримували виплати, як ВПО і перебували за кордоном до вступу в дію цієї постанови, вони не будуть повертати виплати. Тому що такі були правила тоді. І навіть якщо вони виїхали за кордон і отримували кошти, вони нічого державі не винні. Навіть якщо люди повернулися до своїх домівок і за визначенням не є внутрішньо переміщеними особами, вони теж не повертатимуть кошти. Це було наше консолідоване рішення Кабінету міністрів", - наголосила очільниця Мінреінтеграції.

Як повідомляли "Ми-Україна", уряд з 1 листопада змінив правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам. Це стосується внутрішніх переселенців, які вперше звертаються по таку допомогу від держави. Відтепер для оформлення виплат ВПО має звертатись одна людина від всієї сімʼї, а не кожен член родини окремо.

Головне