В Україні створили дашборд "гарячих ліній" для постраждалих від домашнього насильства

В Україні створили дашборд

В Україні створили дашборд "гарячих ліній" для постраждалих від домашнього насильства, які матимуть змогу отримати допомогу від спеціалізованих служб.

Про це заявила очільниця Міністерства соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі національного марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна".

"Дашборд – це така візуалізація всіх контактів, куди людина, яка стикнулася з насильством, може звернутися в своїй громаді у відповідні спеціалізовані служби, які ми сьогодні створили – їх понад 850 по всій Україні. Та отримати допомогу, щоб вирішити свою ситуацію", – пояснила міністерка соцполітики.

Окрім регіональних ліній, які є на дашборді на сайті Мінсоцполітики, звертатись також можна на 102, 15 47 (Урядовий контактний центр), гаряча лінія 116 111 і Центр безоплатної правової допомоги. У відомстві зазначили, що такий інструмент – це ще один крок у напрямку покращення безпеки та підтримки тих, хто переживає важкі моменти.

Крім того, за словами Жолнович, в Україні побільшало випадків домашнього насильства.

"В абсолютних цифрах ми фіксуємо приблизно таку ж кількість звернень, як і в 2021 році, але громадян, які проживають в Україні та можуть звернутись, менше – велика кількість виїхала за кордон, багато є на окупованих територіях. І від дітей, і від чоловіків збільшилась кількість звернень. Особливо – від людей похилого віку", – Оксана Жолнович.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, біженку з України арештували у Південній Флориді (США) за побиття власного 3-річного сина. Дівчина штовхнула дитину на підлогу, а потім кілька разів вдарила хлопчика ногами.

Головне