Уроки історії враховані: Україна суттєво посилила північний кордон з рф

Уроки історії враховані: Україна суттєво посилила північний кордон з рф

Ситуація на українсько-російському кордоні за майже два роки повномасштабної війни істотно змінилась. Україна потужно посилила його захист, зокрема інженерним загородженнями та мінними полями. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів речник Об'єднаного пресцентру Сил оборони Північного напрямку Юрій Повх.

"Обстановка на північному кордоні абсолютно не така, як була у 2022 році. Війська контролюють державний кордон, визначені сили та засоби захищають та стоять на найбільш загрозливих напрямках. Уроки історії та українсько-російської війни враховані, ворогові підготували "сюрпризи", - зазначив він.

Повх уточнив, що російські війська на Сіверському та Слобожанському напрямках налічують кілька тисяч особового складу. Йдеться про  війська прикриття кордону, також ворог використовує ці сили та засоби для терористичних артилерійських атак на населені пункти на території України. 

"На кордоні з Білоруссю оперативна обстановка суттєвих змін не зазнала, ознак створення уданих угруповань ворога не виявлено. Також не фіксується аномальних пересувань ЗС Білорусі в тактичній та оперативно-тактичній глибині від кордону. Росіяни утримують невеликий контингент на території Білорусі - це персонал та особовий склад передавальних центрів та аеродромної обслуги", - зазначив він.

Нагадаємо, за даними командувача Об’єднаних Сил ЗС України Сергія Наєва, ворожі диверсійно-розвідувальні групи не полишають намірів здійснення прориву через український кордон, кожного місяця фіксується до десятка таких їхніх спроб. Він зауважив, що ДРГ противника головним чином націлені на захід на територію Чернігівщини та Сумщини.

Як писав "Ми-Україна" раніше, вночі 23 листопада російські військові здійснили обстріл житлових кварталів Херсона із тимчасово окупованого лівого берега. Є поранений.

Головне