Уражений в Керчі "Аскольд" будували сім років: експерт оцінив терміни відновлення

Уражений в Керчі

Найсвіжіший малий ракетний корабель "Аскольд", який 4 листопада пережив ракетний удар ЗСУ, будувався на заводі "Залив" в окупованій Керчі упродовж семи років. Враховуючи стан суднобудування в рф та масштаби ушкоджень на його відбудову піде тривалий час, розповів в ефірі "Ми-Україна" колишній заступник начальника штабу ВМС ЗС України Андрій Риженко.

"Це перший корабель, який в грудні цього року мав би увійти до складу Чорноморського флоту рф і він є носієм ракет "Калібр" або "Онікс". Таким чином, сумарний потенціал ракет у залпі збільшився б. Ми бачимо, що корабель отримав дуже серйозні пошкодження, в районі лівого борту фактично вся його надбудова знесена. Якщо буде рішення по його ремонту, це займе досить тривалий час", - зазначив він. 

Риженко наголосив на тому, що будівництво "Аскольда" водотоннажністю 800 тонн у росіян зайняло сім років. Водночас, на фрегат "Гетьман Сагайдачний", який було також будувався на заводі "Залив", пішов всього один рік, хоча його водотоннажність була у учетверо більшою. Цей факт, за словами фахівця, яскраво свідчить про стан суднобудування а росії. 

"Ще є один такий корабель, який називається "Амур" також зараз знаходиться в Керчі і теж очікує проходження випробувань та передачі до складу флоту. До речі оці кораблі - "Циклон", "Аскольд" та "Амур" - мали стати основою Азовського військово-морського району, який має будуватися в Маріуполі і про створення якого було повідомлено десь шість місяці тому", - розповів Риженко.

Нагадаємо, речник Української добровольчої армії Південь Сергій Братчук зауважив, що українські ракети настільки далеко, як це сталось напередодні, 4 листопада, на території окупованого Криму, ще не долітали. Цей "прильот" по потужностях заводу "Залив" для російського війська став несподіванкою. Він також наголосив, що якщо вже і до Керчі долітає, то Кримський міст дійсно під загрозою.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Україні на бойове чергування стали додаткові системи ППО NASAMS, які були надані міжнародними партнерами.

Головне