Україна наразі не може повністю розмінувати Чорне море, — Плетенчук

Україна наразі не може повністю розмінувати Чорне море, — Плетенчук

Україна не сьогодні не має спроможностей для здійснення повного розмінування акваторії Чорного моря. Здебільшого протимінна діяльність в чорноморській акваторії здійснюється підводними дронами, розповів в ефірі "Ми-Україна" речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.

"Наші сусіди по Чорному морю - країни-члени НАТО - цю проблему також намагаються вирішити у своїх територіальних водах і у своїй виключній морській економічній зоні. Саме тому вони зараз постійно працюють над створенням чергової коаліції з розмінування. Ми, своєю чергою, так само проводимо розмінування наскільки це можливо, тому що таких потужностей, щоб провести повномасштабну операцію наразі не маємо. Тим не менш, ми все одно опікуємося цією проблемою і періодично тими можливостями і потужностями, які у нас є, цю роботу проводимо, здебільшого підводними дронами", - зазначив він. 

Плетенчук підкреслив, що головна проблема на сьогодні - очищення повітряного простору, адже росія мінує море з допомогою авіації. 

"Як тільки проблема з присутністю російської авіації в акваторії Чорного моря буде вирішена можна сказати, що проблема з мінуванням дистанційним теж фактично буде вирішена", - зауважив речник ВМС ЗСУ.

Станом на ранок 11 січня в акваторії Чорного та Азовського морів службу несуть чотири російські кораблі, носіїв ракет серед них немає. У Середземномор'ї на бойовому чергуванні є одне судно, споряджене "Калібрами", потенційний залп - вісім ракет.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в ОК "Південь" розповіли, що у тимчасово окупованому Криму в бухтах триває процес "пакування" і переведення логістики і інфраструктури на іншу базу - Новоросійськ.

Головне