Слова Путіна сприймаються як невдалий жарт: підсумки Саміту миру

Слова Путіна сприймаються як невдалий жарт: підсумки Саміту миру

Вже можна підбити підсумки Саміту миру. Передусім він видався дійсно глобальним, зібрав 101 країну та міжнародну організацію для обговорення можливих шляхів досягнення миру в Україні. Цей саміт став масштабним міжнародним заходом, який вперше в історії об'єднав значну частину світу, а не тільки Захід, заради України.

Які результати саміту? По-перше, ми отримали підтримку Формули миру Президента Зеленського від значної частини світу. Формула миру містить 10 пунктів, з яких на саміті детально обговорювали три: ядерна та продовольча безпека, а також гуманітарний аспект. Попередні домовленості щодо цих питань були досягнуті, що дозволить швидше розробити спільний план дій. На основі якого буде чинитись тиск на рф.

По-друге, учасники дійшли згоди, що ядерні об'єкти мають бути безпечними, захищеними та надійно охоронюваними. Особлива увага була приділена безпеці Запорізької атомної електростанції, яка повинна функціонувати під повним суверенним контролем України.

По-третє, було визнано важливість безперебійного виробництва та постачання харчових продуктів, а також безпечного торгового судноплавства. Напади на порти та торговельні судна є неприйнятними, і продовольча безпека не повинна використовуватися як зброя.

По-четверте, на саміті було сформоване бачення щодо звільнення військовополонених та повернення незаконно переміщених осіб, включаючи дітей, до України.

Що далі? Саміт став першим кроком до досягнення справедливого миру, який ґрунтується на Статуті ООН та міжнародному праві. Подальша робота буде спрямована на розробку та імплементацію конкретних рішень, що дозволить залучити всі зацікавлені сторони до процесу мирного врегулювання. Україна планує залучити росію до другого саміту миру та передати їй мирний план. Однак позиція України залишається непохитною: жодних компромісів щодо незалежності, суверенітету та територіальної цілісності не буде.

Саміт миру у Швейцарії став важливим досягненням української дипломатії та особистого лідерства Президента Зеленського. Безпрецедентна присутність 101 країни та міжнародної організації з усіх континентів свідчить про широку підтримку. Варто розуміти, що лише колективні зусилля здатні зупинити війну та встановити справедливий мир. Саме до цього ми й прагнемо, організовуючи такі саміти.

Глобальний саміт миру став історичним моментом для України та всього світу. Ми бачимо, що міжнародна спільнота готова підтримувати Україну на шляху до миру. Попереду ще багато роботи, але цей саміт є впевненим кроком до встановлення справедливого та стійкого миру.

Головне, що наразі ми тримаємо ініціативу, розширили географію підтримки, змушуємо росію бути у невигідному становищі, коли "слова путіна про мир" та його вимоги для цього, сприймаються як невдалий жарт.

Ігор Петренко, доктор політичних наук, експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна”

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.