"Це маркери "совка" та руського міра": історикиня про потребу знести Арку дружби народів

Колишня "Арка дружби народів", яка у травні 2022 року отримала назву "Арка Свободи українського народу", має бути демонтована. Як пояснила в ефірі "Ми-Україна" кандидатка історичних наук Аліни Понипаляк, ця скульптурна композиція в Києві належить до символів російсько-імперської політики. 

"Маркери совєтського союзу, "руського міра" присутні у наших топонімах, пам‘ятках і на мою думку, їх треба позбавлятися. Російська армія вмотивована, в першу чергу, ідеологічно. Над цим дуже гарно працює російська пропагандистська машина. Нам треба позбавлятися цих пам'яток, тим паче ми маємо прекрасне законодавче підґрунтя - 27 липня 2023 року набув чинності закон України про засудження та заборону пропаганди російської імперії та СРСР. Тож ми перш за все повинні виконувати норми закону, враховуючи те, що ще 24 березня 2024 року Український Інститут нацпам'яті і експертна комісія зазначили, що саме Арка так званої дружби народів належить до символів російсько-імперської політики", - пояснила вона.

Понипаляк додала, що цей монумент взагалі було відкрито до 60-річчя створення СРСР, також це була пам'ятка до 65-річчя Жовтня

Як писав "Ми-Україна"раніше, напередодні Міністерство культури України визнало колишню Арку дружби народів у Києві такою, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих памʼяток України. У відомстві зазначили, що попри перейменування його в "Арку Свободи українського народу", монумент несе виключно радянську ідеологію.

Головне