США гарантують Україні військову підтримку на десятиліття, - Жовква

США гарантують Україні військову підтримку на десятиліття, - Жовква

У межах нової безпекової угоди між Україною та США, американська сторона зобов'язалася надавати військову підтримку нашій країні протягом 10 років. Угода також містить положення про механізм екстреного реагування у разі відновлення російської агресії після перемоги України, повідомив в ефірі "Ми-Україна" заступник керівника Офісу Президента Андрій Жовква. 

"Є механізм екстреного реагування – протягом 24 годин, якщо російська агресія після перемоги буде відновлена, США будуть реагувати зовсім по іншому, ніж в 2022 році. За 24 години мають зібратися представники двох держав, які мають визначити, які види додаткової допомоги США можуть надати Україні. На сьогодні чітко зафіксовано, що військова допомога Україні буде тривати протягом усього терміну дії угоди", – розповів він. 

Жовква підкреслив, що підтримка України триватиме 10 років, незалежно від того, буде в країні війна чи мир.

Нагадаємо, 13 червня президент Володимир Зеленський та його американський колега Джо Байден офіційно підписали безпекову угоду між країнами терміном на 10 років. Керівник ОП Андрій Єрмак заявив, що держави стали союзниками і на сьогодні, і на час після війни. Також він розкрив подробиці угоди. Того ж дня була підписана безпекова угода з Японією.

Як писав "Ми-Україна" раніше, під час свого візиту до Італії президент Володимир Зеленський зустрівся з Папою Римським Франциском. 

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.