Справа, яка стосується розстрілу Майдану у лютому 2014 року налічує 1800 томів. Дії тогочасної влади призвели до 67 вбитих цивільних та дев'яти правоохоронців, розповів в ефірі програми "Невідворотне покарання" заступник керівника Управління Держбюро розслідувань у справах Майдану Артем Яблонський.
В період з 18 по 20 лютого зафіксовано 887 потерпілих серед мирних громадян та ще 132 - серед силовиків.
"Кодове слово цієї справи - високопосадовці, але насправді ця справа про росію, громадян росії та навіть про російську мову, подвійних зрадників і сліпих снайперів. Дійсно, справа стосується лише трьох днів і лише 67 вбивств, але для її детального розслідування необхідно почати з 21 листопада 2013 року, коли президент Янукович і уряд відмовилися від підписання угоди про асоціацію. Вже наступного дня начальник департаменту захисту національної державності СБУ доповідає своєму керівнику про те, що наявна терористична загроза. І вже 22 листопада 2013 року, коли Майдан охоплюють виключно мирні і нечисельні акції протесту, рівень загрози встановлюється як потенційна, а готовність - підвищена", - розповів він.
Яблонський наголосив, що від тієї миті тогочасна влада розпочала планувати розстріл Майдану.
"Вже 18 лютого спочатку за результатами мирної ходи громадян до ВРУ було вбито вдень чотирьох осіб, вночі - 13 осіб під час проведення антитерористичної операції 48 вбито під час проведення масових розстрілів 20 лютого 2014 року", - розповів він.
"Про росію. росія тричі відправляла сюди делегації з ФСБ. Особисто президент Янукович спілкувався як з Путіним весь час, так і з головою ФСБ рф. Відповідно, вони обговорювали підготовку антитерористичної операції та прибуття сюди працівників ФСБ для надання допомоги саме у розгоні акцій протесту", - сказав Яблонський.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Держбюро розслідувань повідомило про підозру 20 співробітникам російської ФСБ у рамках справи Майдану.