Щонайменше 40% ВПО живуть лише на виплати від держави, - Верещук

Щонайменше 40% ВПО живуть лише на виплати від держави, - Верещук

Щонайменше 40% внутрішньо переміщених осіб живуть лише на виплати, які перераховує їм держава.

Про це повідомила віцепрем'єр-міністерка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих території України Ірина Верещук в ефірі національного марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна".

За її словами, переважно тими, хто живуть лише за виплати держави, є особи, які не змогли знайти роботу та багатодітні матері, які не мають можливості залишити дитину в дитячому садку. У випадку останніх - вони часто проживають на прифронтових територіях, зокрема, у Херсонській та Запорізькій областях.

"Це щонайменше 40%, за останніми статистичними даними, з отримувачів допомоги. Це ті, хто мають право на виплати, ті, хто пройшли верифікацію, ті, хто не знайшли, на жаль, роботу, багатодітні матері", - розповіла очільниця Мінреінтеграції.

Нагадаємо, українці, які мають статус внутрішньо переміщених осіб і які виїхали за кордон, не повинні повертати виплати, що вони отримували як ВПО. При цьому рішення Кабінету міністрів щодо виплат ВПО було консолідованим.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, уряд з 1 листопада змінив правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам. Це стосується внутрішніх переселенців, які вперше звертаються по таку допомогу від держави. Відтепер для оформлення виплат ВПО має звертатись одна людина від всієї сімʼї, а не кожен член родини окремо.

Головне