Шахраї наживаються на родинах військових: як не стати жертвою аферистів

Шахраї наживаються на родинах військових: як не стати жертвою аферистів

Кому війна, а кому шанс нажитися на горі. В Україні активізувались шахраї. Цьогоріч справ про шахрайство більше, ніж за два попередні роки разом, кажуть у нас в поліції. Жертвами аферистів стають волонтери та родини захисників. Як не потрапити  у злочинні схеми розповіла наша кореспондентка.

Шахраї ошукали мати загиблого військового на 7,5 млн грн

 

"Він мені почав розповідати, що у нас в Україні будуть закритися банки – і "Ощад", і "Приват"  і ви тоді кошти свої не отримаєте. Тобто вони пропадуть", - розповіла потерпіла.

Так на Закарпатті шахраї переконували матір загиблого військового віддати їм гроші, які держава виплатила за смерть сина. Мовляв, на закордонному рахунку кошти будуть ціліші. Жінка погодилася і перерахувала зловмисникам п’ять мільйонів гривень. А згодом ще 2,5 млн, щоб нібито арештувати розблоковані рахунки. Зрозумівши, що її ошукали, матір бійця пішла до поліції.

"Масштабні оперативні заходи тривали майже шість місяців, оскільки шахраї виводили кошти через численних підставних осіб та десятки спеціально створених рахунків, у тому числі і в криптобанкінгу", - розповіла речниця управління Нацполіції в Закарпатській області Ганна Дан.

Поліція провела понад 50 обшуків в різних регіонах України. Залучали навіть кіберполіцію та відділ кримінального аналізу. Зрештою злодіїв затримали. Один з організаторів схеми – 35-річний житель Києва вже свідчить проти спільників.

Шахраї ошукали волонтерів

 

Ось так на Дніпропетровщині поліція затримала чотирьох ділків, які обдурили понад 100 людей. Вони шукали оголошення про збір коштів пораненим бійцям і пропонували допомогу з Польщі. Казали, аби конвертувати злоті у гривні треба надати особисті дані з банківської карти, а потім забирали доступ до рахунків.

Родинам військових зловмисники ще і погрожують. Як от у Черкасах, здирник вимагав 800 000 грн від матері та сестри військового, який загинув торік під Сєверодонецьком.

Дізнавшись, що родина отримала 15 млн грн державної допомоги почав вимагати "свою частку". Він погрожував вбити, якщо не заплатять. Правоохоронці затримали його на гарячому, коли отримував 200 000 грн.

Нині країна захлинається від нечесних ділків. За даними, за вісім місяців з 2023 року справ про кримінальне шахрайство відкрили більше, ніж на два попередні роки разом (59 605 у 2023, та 32 086 та 23 847 за 2022 та 2021 роки).

Як не потрапити до рук шахраїв?

 

Шахраї адаптувалися до умов воєнного часу, пояснюють у поліції. Щоб не стати їх жертвою, слід дотримуватися простих правил:

  • Не писати прізвища із прізвищами, іменами та датами народження, мобільними телефонами;
  • Не називати персональні дані банківських карток, не називати даних на звороті банківських карток.

Якщо ж шахраям вдалося вас ошукати, негайно звертайтеся до поліції.

Як писав "Ми-Україна" раніше, ворог завдав ракетного удару по Миколаївщині, є загиблі.

Головне