"Ростов" знищений: скільки підводних човнів тримає рф у Чорному морі

В цілому у складі Чорноморського флоту рф нараховується шість підводних човнів, які можуть нести на борту ракети. Один з них - "Ростов-на-Дону" - знищений зусиллями Сил оборони України, розповів в ефірі "Ми-Україна" речник ВМС ЗС України Дмитро Плетенчук.

"З шести носіїв два залишаються поза межами (акваторії Чорного моря - ред.), один - знищено, три - залишаються в строю. Це носії крилатих ракети типу "Калібр", на кожному може бути до чотирьох", - зазначив він. 

Також у Чорному морі присутній російський дизель-електричний підводний човен "Алроса". Це плавзасіб проєкту "Палтус", він не є ракетоносієм, додав Плетенчук. 

"Важливим те, що в північній частині Чорного моря для них операційна зона закрита через малу глибину", - наголосив він. 

Як відомо, у ніч проти 13 вересня українські захисники завдали ураження по російських кораблях у Севастополі - постраждали великий десантний корабель “Мінськ” та “Ростов-на-Дону”. Пізніше у Силах спецоперацій (ССО) розкрили деталі спецоперації.

У Силах оборони півдня України дали оцінку ушкодженням, яких в окупованому Севастополі зазнали кораблі рф - обидва судна "тепер деталі" і терористи навряд вже зможуть використати їх як учасників Чорноморського флоту.

Як писав "Ми-Україна" раніше, за підсумками березня 2024 року ЗСУ вивели з ладу п'ять одиниць російського Чорноморського флоту. Ворожий сторожовий корабель "Сергей Котов" пішов на дно, ВДК "Ямал", "Азов" та "Костянтин Ольшанський", а також корабель"Іван Хурс" зазнали ушкоджень.

 

Головне