Російські наративи: для чого окупанти розганяють фейки в Україні

Російські наративи: для чого окупанти розганяють фейки в Україні

Останні кілька тижнів посіпаки Кремля активно розганяють свої наративи в нашому суспільстві, аби посіяти паніку. Наприклад, що з Нового року знову буде наступ з Білорусі, або що наші партнери нібито відмовляються від допомоги Україні. Такий інформаційно-психологічний вплив використовують проти українців постійно. Редакція "Ми-Україна" зібрала і розвінчала кілька найновіших кремлівських наративів.

Чим більше в росіян поразок на фронті, тим все активніше вони намагаються психологічно тиснути на українців. Окрім терорів обстрілами у хід пускають і інформаційно-психологічні атаки.

"росія хоче виграти війну – безумовно, росія може виграти війну на полі бою – ні. Вони в позиційній війні знаходяться. Нам це не вигідно, але вони знаходяться в рамках оборонних концепцій на окупованих територіях. Захопити Україну, зробити з неї контрольовану територію немає можливості. Тоді вони будуть збільшувати тиск пропагандистський. Росіяни активно працюють, що "до них вже втомлене відношення", - заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

Окупанти вчергове розкачують тему про новий напад з Білорусі, мовляв, "до Нового року знову підуть на Київ". Ба більше, цього разу таки його захоплять, але це лише фейк, кажуть військові експерти. Зараз в Білорусі недостатньо військових для наступу – там до 5000 російських солдатів. Головна мета цих меседжів – примусити Україну підсилювати наш північний кордон, стягуючи туди резерви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Примусово, а не силоміць: за якими правилами проходить обов'язкова евакуація дітей зі сходу та півдня України

Розганяють і дезінформацію про провал українського контрнаступу. Наративи тут незмінні: неефективні ані наша армія, ані західна зброя, тому звільнити тимчасово окуповані території, за їхніми словами, ми не зможемо. Та це ще один психологічний вплив на українців, на який ворог не шкодує шалених коштів.

"Щодо деокупації всіх тимчасово окупованих територій. У нас є план і згідно цього плану ми рухаємося. Зупинки немає, продовжуємо. Не будемо давати жодного моменту для ворога перепочити", - зауважив голова Міноборони Рустем Умєров.

Та чи не найбільше росіяни мріють, щоб від нас відвернувся цілий світ. Тому активно вкидують повідомлення, мовляв, "від України відмовилися партнери", "допомоги не буде і на заході вже почалися перемовини про завершення війни, утім без України". Це також брехня. Увесь цивілізований світ знає, що наша країна – щит та захист Європи.

Головна мета таких вкидів – створити розкол між українцями, кажуть експерти. Щоб замість знищення ворога ми переключилися на внутрішньополітичні конфлікти та проблеми. Тому дезінформатори намагаються використовувати кожний інформпривід для своєї брехні.

Щоб протидіяти російській пропаганді, навіть прихованій, треба перевіряти джерела інформації, не довіряти сумнівним телеграм-каналам, навіть з мільйонною аудиторією.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, ГУР провело кібероперацію проти "Росавіації".

Головне