Ризик ворожих ДРГ: найбільше спроб прориву зафіксовано на Сумщині та Харківщині

Ризик ворожих ДРГ: найбільше спроб прориву зафіксовано на Сумщині та Харківщині

Ситуація на північному кордоні України залишається непростою, крім регулярних обстрілів області на межі з росією часто зазнають спроб прориву ворожих диверсійно-розвідувальних груп, розповів в ефірі "Ми-Україна" речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

"Найбільше таких спроб по Сумському напрямку, але також є активність і по Харківщині. Менш активні ворожі групи за останній період по Чернігівщині. Ворожі ДРГ - це загроза не лише для Сил оборони України, підрозділів, які обороняють ці напрямки, але загроза мирним жителям", - розповів він. 

Лише учора у Сумській області російська ДРГ скоїла жорстоке і цинічне вбивство брата та сестри з Хотинської громади. Будинок жертв знаходиться у селі Андріївка, яке розташоване у 5-кілометровій прикордонній зоні. Місцева влада вкотре наголосила на необхідності населення виїхати з наближений до кордону територій.

Також щоденно прикордоння зазнає обстрілів.

"Тільки з початку цього місяця зафіксовано більше 1800 обстрілів, які росія здійснила по території Чернігівщини, Харківщини та Сумщини. Найбільше припадає на Харківську область", - уточнив Демченко.

Як відомо, прикордонники встановлюють камери відеоспостереження на північний кордонах. Мета - цілодобове відстеження ситуації та  контроль за обстановкою на держкордоні та прилеглих територіях.

Нагадаємо, днями командувач Об'єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв розповів, що окупанти продовжують атакувати прикордонні райони Сумської області. Для здійснення ударів росіяни використовують різні види озброєння, зокрема артилерію та авіацію, а також активно застосовують диверсантів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 10 січня російська ДРГ розстріляла автомобіль із цивільними у Чернігівській області. 

Головне