Призов засуджених до лав ЗСУ – скільки людей можуть потрапити до армії

Призов засуджених до лав ЗСУ – скільки людей можуть потрапити до армії

У законопроєкті про мобілізацію в'язнів є дві головні категорії - особи, як відбули покарання за скоєні злочини та ті, які зараз перебувають за ґратами. На скільки потенційно може збільшитися чисельний склад ЗС України у разі його прийняття розповіла в ефірі "Ми-Україна" заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.

"За цим проєктом, є дві категорії – колишні засуджені – близько 50 тисяч людей, які можуть долучитись до лав ЗСУ, але будуть діяти загальні обмеження (стан здоровʼя, фізичний стан тощо). Друга категорія – ті, хто перебувають у в'язницях – 26 тисяч людей. Ми вже подивились на статистику по таким хворобам, як туберкульоз, ВІЛ, гепатити. І вже можна "відмінусувати" 3-4 тис. людей за цією категорією", – пояснила вона.

За її словами, під обмеження також можуть потрапити люди, які засуджені по таким статтям, як, наприклад, вбивство двох чи інших людей, зґвалтування тощо. У Мін'юсті пояснили, що цілеспрямовано у початкову версію внесли обмеження лише для осіб, засуджених за злочини проти основ національної безпеки, щоб якомога більшій кількості людей дати можливість захищати нашу країну.

За даними відомства, від початку російського широкомасштабного вторгнення тисячі в'язнів вже виявили бажання мобілізуватися і звертались до Мін'юсту з тим, щоб долучитися до армії. 

Як писав "Ми-Україна", раніше цього місяця міністр юстиції Денис Малюська розповідав, що не всі військові командири готові брати до себе ув'язнених. За його словами, найімовірніше, це будуть окремі загони.

Головне