Мобілізація в'язнів: тисячі засуджених вже звертались до Мін'юсту щодо долучення до армії 

Мобілізація в'язнів: тисячі засуджених вже звертались до Мін'юсту щодо долучення до армії 

Велика кількість осіб, яка нині відбуває покарання в місцях позбавлення волі, виявила бажання долучитися до лав Сил оборони України та стати на захист своєї Батьківщини. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

Нардепи вже зареєстрували в раді відповідний проєкт закону. У нинішньому варіанті документа міститься лише одне виключення, яким передбачено, що мобілізуватися не зможуть ті, кого заслужено за злочини проти основ національної безпеки.

"Зараз ми говоримо про проєкт, ця дискусія точиться в суспільстві, в ЗМІ, серед народних депутатів і серед навіть військових, з якими ми теж радились. Ми спеціально не робили жодних обмежень нелогічних, найоб'єктивніше було виключити злочини проти національної безпеки. Засуджені за всі інші злочини, за нашою позицією, можуть укласти контракти і бути мобілізованими і допомогти армії. Але якщо нардепи вирішать обмежити постатейно або групами злочинів, наприклад, насильницькі злочини, то ми це підтримаємо і надамо статистику, скільки людей таким чином не буде охоплено цим проєктом. Але перша наша розробка полягала у тому, щоб якомога більшій кількості людей дати можливість захищати нашу країну, тому що з початку повномасштабного вторгнення у в'язницях є тисячі людей, які виявили бажання і вже звертались до Мін'юсту з тим, щоб долучитися до армії. Тобто воля у засуджених є, патріотичний дух є, росія не змогла серед цієї категорії людей загітувати проти нашої держави, а це люди у конфлікті із законом та державою", - розповіла вона.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Верховна Рада запропонувала призвати до лав ЗСУ засуджених, там вже зареєстрували відповідний проєкт закону. У документі йдеться про те, що дозволити воювати потрібно і тим, хто нині знаходиться за ґратами, і тим, хто вже відбув покарання або має умовний термін. Якщо йдеться про тих, хто нині перебуває у в'язниці, то до них мають застосовувати умовно-дострокове звільнення і служити вони можуть тільки якщо захочуть того самі. Не стосується це тих осіб, які отримали покарання за злочини проти основ національної безпеки. Командири в/ч, в якій засуджений буде служити, має здійснювати за ним адміністративний нагляд. 

Головне