Правозахисник: Якщо ми не будемо писати історію цієї війни, її за нас напише ворог

Правозахисник: Якщо ми не будемо писати історію цієї війни, її за нас напише ворог

Україна повинна писати історію цієї війни, інакше її за нас напише ворог. Таку думку висловив правозахисник та дослідник Ігор Полуектов в спецефірі "Україна. Код нації" на каналі "Ми-Україна".

За його словами, росіяни через переписування історії намагаються знищити Україну.

"Протягом сторіч у нас була одна велика проблема. Ми постійно дозволяли ворогу переписувати нашу історію або писати її за нас. І дуже важливо зупинити це. І слава богу у нас сьогодні є багато фахових, дійсно професійних істориків, які натхненні і працюють нон стоп, і докладаються максимально до розвитку цієї справи. Я, власне, сьогодні є офіцером Центру дослідження воєнної історії Збройних сил. Це також великий хороший маркер того, як змінюється наше ставлення. Сьогодні Генеральний штаб Збройних сил України чітко розуміє, якщо ми не будемо писати історію цієї війни російсько-української, за нас її напише ворог", - зазначив Полуектов.

Також він додав, що нині Центр дослідження воєнної історії створює воєнно-історичний опис російсько-української війни, який є офіційним продуктом Генштабу. 

"От власне так ми маємо працювати у всіх сферах. Ми маємо не дозволяти їм писати за нас нашу історію. І те, що робить Путін, він робить не просто так, це не хаотичні рухи. Ми маємо розуміти, що та стаття, яка вийшла за півроку до широкомасштабного вторгнення, це була чітко спланована інформаційна атака, яка мала підбурити оці обговорення, яка мала сформувати певні наративи, необхідні їм, яка мала власне дискусію повернути в їхню сторону. Тому я завжди підкреслюю, ми маємо рухатися не за ними, не реагувати на їхні отакі подібні провокації. Ми маємо писати, формувати свій порядок денний. Ми маємо нав'язувати їм. І слава богу, що в Генеральному штабі зараз є оце розуміння, історію цієї російсько-української війни ми вже пишемо зараз, як ми вважаємо за потрібне, як ми її бачимо щоденно", - наголосив експерт.

Раніше "Ми-Україна" писали про те, як проходив референдум про незалежність України у 1991 році.

Головне