Переведення реакторів ЗАЕС в гарячий стан: навіщо це росіянам

Переведення реакторів ЗАЕС в гарячий стан: навіщо це росіянам

Усі шість блоків окупованої Запорізької АЕС мають перебувати у стані ""холодний зупин", натомість росіяни перевели енергоблоки №4 та №5 у "гарячий стан". Для чого вони це зробили в ефірі "Ми-Україна" пояснив президент "Енергоатома" Петро Котін.

Він зазначив, що окупанти так і не відмовились від ідеї приєднати ЗАЕС до енергетичної системи росії.

"Вони намагаються реалізовувати свою програму, свій план по підключенню ЗАЕС до російської енергосистеми та в подальшому видачу електроенергії в неї. Реалізувати ці плани неможливо через те, що пошкоджені лінії зв'язку, а також не вистачає у них персоналу на сьогодні, щоб експлуатувати такі блоки", - зазначив Котін. 

Також президент "Енергоатому" зауважив, що переведення двох енергоблоків у стан "гарячий зупин" окупантам потрібне для отримання пари.

"Вони намагаються отримувати пару з 4-го та 5-го енергоблоків. Вони споживають електроенергію з енергосистеми України після чого включають великі насоси і за рахунок них підігрівають воду першого контуру та отримують пару на власні потреби цих енергоблоків. Основна небезпека тут в тому, що фактично обладнання для цих цілей вони експлуатують в його непроєктному режимі і всупереч ліцензії Держатомрегулювання, відповідно до якого вони повинні тримати ці блоки в "холодному стані", - пояснив він. 

Нагадаємо, Запорізька атомна електростанція вже вісім разів лишалася повністю знеструмленою через обстріли армії російської федерації.

Як писав "Ми-Україна" раніше, на додачу до переведення у гарячий стан одразу двох енергоблоків на окупованій Запорізькій АЕС, росіяни також вирішили самостійно зібрати енергоблок №3, який наразі розібраний і знаходиться в ремонті. Чому це небезпечно роз'яснили у Держатомрегулюванні. 

Головне