На Олександрівському напрямку російські окупаційні війська намагаються вклинитися в оборону малими групами, цілеспрямовано завдаючи ударів по логістичних маршрутах українських захисників.
Про поточну ситуацію на передовій розповів заступник командира аеромобільного батальйону з психологічної підтримки персоналу 79-ї ОДШБ Богдан Януш в ефірі “Ми-Україна”.
За його словами, станом на зараз воїни бригади виконують різнопланові завдання: тримають оборону, виконують локальні задачі, зокрема в районах житлової забудови, а також проводять ударні дії. Водночас ворог постійно шукає слабкі місця.
“Противник не залишає спроб щодо наступальних дій. Відповідно, малими групами вони постійно пробують вклинитися і просочитися через лінію бойового зіткнення. Російські військові постійно ховають свою зброю”, – зазначив військовий.
Він додав, що окупанти мають великий арсенал озброєння, який активно використовують проти ЗСУ. Зокрема, йдеться про керовані авіаційні бомби, ствольну артилерію, ракети та безпілотники.
“У противника – це КАБи, які б'ють по логістичних маршрутах, логістичних хабах тощо. Це активне застосування FPV-дронів, зокрема й на оптоволокні, що зараз досить поширено”, – підкреслив Януш.
Основна тактика загарбників зараз зводиться до спроб відрізати українські передові позиції від постачання. Проте передбачуваність ворога грає на руку Силам оборони.
“Окупаційне військо рф використовує систему малих груп і постійно б'є по нашій логістиці. Противник розуміє: якщо вразити логістику, то якими б хорошими не були військовослужбовці на "нулі", без забезпечення нічого не вийде. Треба щось їсти, отримувати боєприпаси та медичні засоби. Тому противник працює по накатаному шаблону. З одного боку, це добре, бо коли ворог діє за шаблоном, його кроки завжди можна прорахувати та вчасно задіяти контрзаходи”, – розповів Януш.
Як писав "Ми-Україна" раніше, військовослужбовці Нацгвардії “Хартія” вийшли на ротацію після двох місяців безперервних боїв на передовій Харківщини.