Окупанти використовують проти ЗСУ хімічну зброю: що таке хлорпікрин та чому він небезпечний

Окупанти використовують проти ЗСУ хімічну зброю: що таке хлорпікрин та чому він небезпечний

Російське окупаційне військо вже неодноразово застосовувало проти українських бійців хімічну зброю. Чергове використання забороненого міжнародними конвенціями озброєння сталося на Сватівському та Бахмутському напрямках.

Як зазначив Максим Сікора у ефірі ток-шоу "На часі", окупанти у своєму арсеналі мають ще багато гранат К-51 з забороненими речовинами, які вони використовують при своїх штурмах.

"Росіяни вдаються до порушень усіх конвенцій та використовують хімічні боєприпаси проти України вже не вперше", - наголосив Сікора.

Також він пояснив, що ж таке  хлорпікрин та чому росія так часто його використовує. 

Хлорпікрин масово використовували під час Першої світової війни та під час конфлікту в Афганістані, але потім його заборонили. Це безбарвна або блідо-жовта речовина з маслянистою структурою та різким запахом. І хоча хлорпікрин не такий небезпечний, як інша хімічна зброя, він викликає блювоту, запаморочення, сильне запалення очей, носа, горла, дихальних шляхів та конвульсії. Також може працювати як сльозогінний газ і швидко позбавляє людину боєздатності. 

Симптоми у людей після застосування хлорпікрину виникають раптово, а у великій концентрації людина може померти за лічені хвилини. Окрім того хлорпікрин заражає їжу та воду. 

Наразі хлорпікрин заборонений у використанні у військових цілях згідно з конвенцією про заборону хімічної зброї. Також під забороною такі речовини як фосген, хлорциан та синильна кислота.

Як повідомляли "Ми-Україна", пресофіцер 3-ї ОШБр Олександр Бородін заявив, що хімічні атаки росіян досить сильно впливають на українських бійців, адже для їхнього відновлення потрібно багато часу.

Головне